Не жіноча справа: львів'янку не взяли на курси офіцерів через її стать

Львів'янку не прийняли до вузу через її стать.

Львів'янку не прийняли до вузу через її стать.

Події
07 серпня 2018 16:31

24-річнній дівчині зі Львова відмовили у вступі на програму навчання офіцерів Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного через її стать. Про це Поліна Кравченко повідомила на своїй сторінці у Facebook.

У пості вона написала, що її не взяли на пілотний проект з підготовки кваліфікованих офіцерських кадрів для збройних сил України за 1 рік – "Лідерські курси".

"Знову нас обмежують, і закон про гендерну рівність не до кінця гендерний. Приїхала, щоб стати командиром взводу артилерійських підрозділів, – кажуть, неможливо. Тільки я чомусь почала службу з "неможливого" – навідника гармати МТ-12", – зазначила Поліна Кравченко.

Поліна Кравченко служить за контрактом в одній із мотопіхотних бригад, що виконує завдання в зоні військових дій на донецькому напрямку. Про це повідомляє "Заборона".

"27 липня мені позвонили знайомі та сказали, що відбір розпочато. Я зайшла на сайт вишу і переконалась, а також подивилася вимоги до кандидатів. Там йдеться про те, що конкурсанти мають бути до 40 років, мати вищу освіту й так далі, але немає нічого про те, що жінкам подаватися не можна. Я знала, що до цього можуть виникнути питання, тому спершу передзвонила до приймальні та уточнила це питання. Мені сказали: "Це не проблема. Збирайте потрібні документи та приїжджайте", — розповіла дівчина.

Але коли військова приїхала до вишу, їй відмовили.

"Ми намагались апелювати до закону про гендерну рівність, але це не допомогло. Сказали, лише якщо міністр оборони особисто дозволить, тоді нас допустять до конкурсу на цю програму", — додала Поліна Кравченко.

В Україні досі діє заборона для жінок-військових. Але ці норми поступово змінюються. У грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект, який урівнює жінок та чоловіків під час проходження військової служби в Збройних силах та інших військових формуваннях. Також закон скасовує обмеження щодо призначення військовослужбовців-жінок у добовий наряд, відправлення у відрядження і звільнення від проходження зборів.

Минулого року влітку було розширено список військово-облікових спеціальностей. Тепер жінки офіційно можуть бути танкістами, снайперами та стрілками. Раніше вони могли проходити службу на посадах переважно медичних спеціальностей, зв’язківців, бухгалтерів, діловодів і кухарів. Але досі жінки не можуть займати посади, пов’язані з використанням вибухівки, отруйних речовин чи водолазними роботами. Також особи "слабкої статі" сьогодні не можуть навчатись у військових ліцеях.

За даними Генштабу, які наводить ВВС Україна, у Збройних силах на різних посадах проходять службу понад 25 тисяч жінок. Із них понад 3 тисячі – офіцери. Досі в Україні немає жодної жінки-генерала та лише 70 жінок обіймають посади полковників.

"Цей експеримент (курс "Здобути офіцерське звання за один рік") був запроваджений академією вперше. Наразі він передбачає підготовку командирів для артилеристських та механізованих підрозділів. Якщо він буде вдалим, ми плануємо розширювати спектр спеціальностей, на яких зможуть навчатись жінки. Але зараз, враховуючи специфіку керуванням механізованими бригадами, дівчатам було відмовлено. Справа тут не в гендерній рівності. Зараз потреби у призначенні жінок на ці посади немає, для них будуть інші спеціальності", — пояснив виконувач обов’язків начальника Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з морального та психологічного забезпечення Антон Миронович.

ДИВИВСЬ ЩЕ:

Як в Україні тотально ігнорують місячні: вражаючі результати дослідження Libresse

Неділя – не для роботи: у який день тижня найчастіше народжують дітей львів’янки

Свобода: довічно засуджена за замовні вбивства львів’янка вийшла на волю

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах