Для переселенців: біля Львова збудують мечеть і житловий квартал

Біля Львова збудують житловий квартал для переселенців.

Біля Львова збудують житловий квартал для переселенців.

Події
17 серпня 2018 10:14

Поблизу Львова збудують житловий квартал для переселенців з Донбасу та Криму. Також там мешкатимуть кримські татари, а на території комплексу хочуть звести мечеть, пише Tvoemisto.tv.

Йдеться про ділянку загальною площею 14 гектарів, яка розташована за межами населеного пункту. Дублянська міська рада уже виділила близько 70 земельних ділянок переселенцям під житло, для решти проектна документація ще розробляється.

"Загалом на цій території зможуть побудувати 110 будинків, а це 20-25% від загальної потреби. Будівництво на цій території доведеться здійснювати за власний кошт та залучати інвесторів. Цих ділянок, звичайно, не є достатньо, щоб повістю покрити потребу переселенців. На мою думку, там було б доцільніше заміть 100 приватних будинків, збудувати п’ять, але багатоповерхових і багатоквартирних. Тоді ми могли б забезпечити житлом більшу кількість людей", – розповів керівник культурного центру кримських татар у Львові Ернест Абкелямов.

Проект кварталу для переселенців. Візуалізація: Tvoemisto.tv

Проект кварталу. Візуалізація: Tvoemisto.tv

У вересні цього року переселенці планують збудувати асфальтовану дорогу до села Ситихів та щебеневу дорогу на території житлового кварталу, потім почнуть будувати житлові будинки. Після цього мають розпочати будівництво мечеті та греко-католицької церкви. Керівник кооперативу "Малі Дубляни" Рустем Еміралієв розповів, що мечеть матиме вигляд звичайного будинку без класичних куполів та атрибутики. Вигляд католицького храму узгоджуватиме Українська греко-католицька церква.

"Це не класична мечеть з мінаретами, але зрозуміло, що якщо на певні території живе якась культурно-релігійна громада з своїми звичаями, традиціями, то їм потрібна своя церква, цвинтар, національні класи в школі – тобто те, що дозволить їм бути в межах свого культурного простору", –зазначив Ернест Абкелямов.

За його словами, у Львові питання будівництва мечеті зараз не стоїть, однак в перспективі такий проект можуть реалізувати.

"Для іміджу міста це було б надзвичайно правильно. Ми повинні розуміти, що довгий час Львів був і залишається багатокультурним містом, де перетинаються східна і західна культури, де дуже багато гостей зі арабських країн. Є багаті меценати, які готові профінансувати спорудження мечеті, хоча це швидше питання на перспективу" — додав він.

Станом на сьогодні, мусульмани у Львові можуть задовільнити свої духовні потреби в ісламському культурному центрі імені Мухаммада Асада на вулиці Лінкольна та в культурному центрі кримських татар на Саксаганського.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Візуалізація: у Львові побудують церкву адвентистів сьомого дня

Виділили гроші: Собор святого Юра чекає реставрація

Дивись мапу: на Львівщині розробили 12 маршрутів дерев’яними церквами

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах