Несподівана знахідка: львівські археологи розповіли, що розкопали біля церкви святого Юра

Біля собору святого Юра у Львові розкопали старовинний фундамент. Фото tvoemisto.tv.

Біля собору святого Юра у Львові розкопали старовинний фундамент. Фото tvoemisto.tv.

Події
20 серпня 2018 15:52

У Львові біля собору святого Юра у Львові археологи відкопали фундамент церкви XIV-XV століття. Про це під час брифінгу розповів директор Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України Олег Осаульчук, пише tvoemisto.tv.

За його словами, "Рятівна служба" проводила археологічний нагляд під час реставраційних робіт у соборі святого Юра та випадково натрапила на рештки фундаменту будівлі поряд з собором.

"Це не остаточно, але ми сподіваємось і віримо, що наша знахідка – це рештки фундаменту старого храму, який стояв на Святоюрській горі у період з ХIV до ХVIII століття. Якщо це так, то це гарна знахідка для Львова та археології в цілому. Ми будемо пропонувати музеєфікувати ці рештки для суспільства", – зазначив Олег Осаульчук.

Те, що фундамент ймовірно належить старовинній церкві, підтверджує ряд факторів. Як повідомив молодший науковий співробітник НДЦ "Рятівна археологічна служба" Остап Лазурко, фундаменти зроблені з грубо обтесаних кам’яних блоків, а окремі елементи не відповідають наявному плануванню фундаменту собору.

"Ми ідентифікуємо його ХIV ст., бо виявили фрагменти цегли "пальцівки" товщиною до 10 сантиметрів у формі брусків. Це вказує на те, що це є готичний період", – додав археолог.

Крім цього, у південній частині храму існував цвинтар. Археологи змогли дістати рештки кількох осіб, які були не в анатомічному порядку через попередні ремонтні роботи у соборі.

Головна архітекторка проекту реставрації собору Лідія Горницька додала, що історію собору святого Юра досліджував історик, мистецтвознавець Володимир Вуйцик. Під час досліджень портрету Афанасія Шептицького він виявив церкву, яка може бути тим самим храмом, фундамент якого відкопали археологи.

Несподівана знахідка: львівські археологи розповіли, що розкопали біля церкви святого Юра фото

ДИВИСЬ ЩЕ:

Фотофакт: під час ремонту вулиці львівські комунальники натрапили на несподівану знахідку

Під час ремонту: у стіні львівської квартири виявили гранату

Несподівана знахідка: під час ремонту туалетів Львівського органного залу виявили старовинні фрески

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

 

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах