Як розмитнити "євробляхи": податкова дала відповіді на популярні запитання

Відповіді на запитання про розмитнення авто на єврономерах.

Відповіді на запитання про розмитнення авто на єврономерах.

Події
06 грудня 2018 12:55

З 25 листопада в Україні вступили в дію нові закони про розмитнення авто на іноземних номерах та зміни в Митному кодексі України. Державна фіскальна служба оприлюднила відповіді на найпопулярніші запитання щодо розмитнення авто: де можна розмитнити авто, які документи для цього потрібні і як отримати знижку на розмитнення.


Документи


Для митного оформлення авто, ввезених в Україну в режимі транзиту, тимчасового ввезення, з простроченим та не простроченим транзитом, а також ті, які будуть ввозитися з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини потрібно подати документи:

  • митна декларація на транспортний засіб (оформлена митним брокером);
  • реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, технічний паспорт);
  • документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);
  • рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).

Де розмитнити авто


Митне оформлення транспортного засобу, який вже в Україні, чи який тільки планують ввезти в країну, можна здійснити у будь-якій митниці України. Інформацію про адреси місць оформлення, а також реквізити можна знайти на сайті Державної фіскальної служби.

Митне оформлення можна здійснити в найближчій митниці, потрібно тільки подати туди необхідні документи і пред’явити транспортний засіб.


Право власності на авто


Авто може бути заявлене в режимі "імпорт" особою, яка не перетинала митний кордон, якщо будуть подані документи, що підтверджують право власності цієї особи на транспортний засіб, або право (доручення) ним розпоряджатись.


Знижка


Знижка, тобто коефіцієнт 0,5 при сплаті акцизного податку, діє для однієї людини і для одного транспортного засобу. На другий транспортний засіб тому ж громадянину знижка діяти не буде.


Грошова застава


Подання попередньої митної декларації та гарантування сплати митних платежів є обов’язковими, якщо громадянин вирішив ввозити легковий автомобіль. У такому випадку застосування грошової застави є тільки одним із видів забезпечення сплати митних платежів, хоча можуть бути обраними й інші види гарантування, пише tvoemisto.tv.

Грошова застава як обов’язковий вид гарантії застосовується тільки у випадку транзитного переміщення резидентом України транспортного засобу, що знаходиться на постійній реєстрації за межами України.


Вартість авто. ПДВ. Мито


Документи, що підтверджують вартість придбаного громадянином авто:

  • договір купівлі-продажу;
  • інвойс;
  • банківські або інші платіжні документи;
  • експортна декларації;
  • довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я та прізвище особи, якій продано автомобіль.

За наявності підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця ДФС визначає вартість автомобіля самостійно.


Митна декларація


Громадянин може спробувати самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавством це не забороняється).

Однак, Державна фіскальна служба рекомендує звернутись до митного брокера – кваліфікованого спеціаліста, оскільки законодавством передбачено, що транспортні засоби декларуються із заповненням митної декларації, порядок заповнення якої потребує спеціальних знань та певного програмного забезпечення. Крім того, паперова митна декларація повинна обов’язково супроводжуватись її електронною копією.

Невірне заповнення митної декларації може призвести до низки неприємностей (аж до складання протоколу про порушення митних правил).


Авто на митниці


Митне оформлення здійснюється у будь-якій митниці України, але з обов’язковим пред'явленням авто. Рішення про проведення митного огляду приймає посадова особа митниці з урахуванням вимог Митного кодексу.


Повторний штраф


Якщо після сплати штрафу транспортний засіб, ввезений в режимі транзиту або тимчасового ввезення, продовжує перебувати на території України, є підстави вважати, що цей автомобіль продовжує перебувати в Україні з порушенням митного законодавства.

Новим Законом передбачено, що, не зважаючи на сплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів в розмірі 8500 грн (яка не є штрафом), є обов’язковою при оформленні в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту чи тимчасового ввезення.


Добровільний платіж


Передбачені новим Законом добровільні кошти (8500 гривень) сплачуються одночасно з митними платежами і в такому самому порядку.

Реквізити депозитного рахунку, на який сплачуються кошти (митні платежі, добровільні кошти), є індивідуальними для кожної митниці.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Розмитни "євробляху": Львівська митниця запустила гарячу лінію

Як повернути кошти: за що платять українці, які в'їжджають на авто з єврономерами

Хоч о другій ночі: сервісні центри МВС пообіцяли цілодобово реєструвати євробляхи після розмитнення

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах