Супрун знає: чи можна тренуватись під час застуди

У Мінздоров'я розповіли чи можна тренуватись під час застуди

У Мінздоров'я розповіли чи можна тренуватись під час застуди

Події
06 грудня 2018 13:47

Заняття спортом допомагають не захворіти, якщо тренуватись систематично. Хороший спосіб захистити себе від застуди та грипу в холодну пору року — фізичні вправи. Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук очільниця Мінздоров’я Уляна Супрун.

Аби знизити ризики захворіти, варто тренуватись регулярно, а ось коли вже захворіли — зважати на симптоми хвороби. У випадку, коли ви не хворієте, вправи допомагають зміцнювати імунну систему та в цілому покращують здоров‘я та самопочуття. Вони працюють скоріше для профілактики хвороб, а не як спосіб лікування.

Дослідження вказують, що люди, які регулярно мають помірні фізичні навантаження, рідше хворіють на застуду, ніж ті, що багато сидять. Фізична активність допомагає знизити ризики гострих респіраторних інфекцій на більш ніж 20%. А в деяких невеликих дослідженнях — на понад 40% — за умови регулярних занять та достатнього рівня активності.


Якщо у вас застуда


Якщо ви не впевнені, чи варто тренуватись, можете пригадати так зване правило “вище шиї” — коли ви не маєте симптомів в тілі, а лише у верхній частині тіла — нежить, чхання чи невеликий кашель. В такому випадку займатись фізичною активністю нормально.

Нежить, незначне запалення горла чи кашель — ще не привід повністю відмовитись від фізичної активності. Найбільш ймовірно, що в цьому випадку, тренування не зашкодять вашому організму.

Як повідомила Уляна Супрун, вправи не прискорять процес одужання та не можуть погіршити стан. В деяких невеликих дослідженнях вказано, що фізична активність під час застуди не впливає на тривалість хвороби та на симптоми. Втім, вправи допоможуть залишатись рухливими та покращити самопочуття.

  • Можете не припиняти заняття, але варто зменшити їхню інтенсивність та тривалість (до прикладу, біг замінити на прогулянки).
  • Краще займатись фізичною активністю на свіжому повітрі чи вдома, щоби зменшити ризики передачі вірусу в тренажерному залі чи іншому закритому приміщенні.

Якщо у вас грип


Симптоми як гарячка, головний біль, біль у м‘язах, у горлі, кашель та нежить — це захисні реакції організму на вірус, що допомагають з ним боротися. Вони свідчать про активну боротьбу імунітету з грипом.

За словами Супрун, у цей час тренуватись та додатково виснажувати свій організм не можна. Імунна система працює на всю потужність, щоби боротись з інфекцією. А фізичні навантаження — додаткова форма стресу, що ускладнює завдання для імунітету.

Якщо ви будете тренуватись з температурою — підвищуються ризики зневоднення організму. Зокрема підвищення температури може знизити силу м’язів, негативно впливає на витривалість, погіршує координацію та в цілому може стати причиною травми. Особливо якщо навантажувати організм інтенсивно.

Симптоми грипу — результат активної роботи нашої імунної системи. Тому важливо створити своєму організму умови, щоби він міг боротись з вірусом:

  • дотримуйтесь постільного режиму без зайвих навантажень
  • пийте багато рідини
  • провітрюйте приміщення та за можливості робіть вологе прибирання
  • правильно харчуйтесь та не забувайте про повноцінний сон.

А тренування залиште на час, коли повністю одужаєте.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Як підписатися львів'янам: МОЗ запустило e-mail розсилку про здоровий спосіб життя

Львів'янам на замітку: Супрун розповіла чи корисно спати вдень

Смакуй львівські льоди: Супрун дозволила їсти морозиво, коли болить горло

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах