Що їсти, чим займатися: коли вірянам постити у 2019 році

Календар православних і католицьких постів у 2019 році

Календар православних і католицьких постів у 2019 році

Події
18 лютого 2019 17:54

Піст – це одна з найважливіших і обов'язкових основ християнської віри. Це період смирення, час утримання від задоволень, процес підготовки до особливої духовної події. 

Піст – не дієта, він має на меті духовне очищення і збагачення. Його головний сенс полягає в прагненні вдосконалення людини, очищення душі, спроби розібратися у власному житті.


Православні пости у 2019 році


Під час посту варто щиросердно молитися

Під час посту варто щиросердно молитися

Великий піст

Великий піст у православних християн у 2019 році триватиме з 11 березня  до 27 квітня. Він вважається головним постом року, тому в ньому найбільша кількість обмежень. 

Апостольський піст

Апостольський розпочнеться 24 червня і закінчиться 11 липня 2019 року. Він передбачає обмеження в їжі. Її слід вживати тільки в сирому вигляді, без олії. У вівторок і четвер дозволяються невеликі полегшення: їжу можна приправляти рослинною олією. У вихідні можна їсти рибу, а також випити вина.

Їсти рибу, а також випити вина дозволено у певні декади постів.

Їсти рибу, а також випити вина дозволено у певні декади постів.

Різдвяний піст

Різдвяний піст розпочнеться 28 листопада 2019 і закінчиться 06 січня 2020 року. Він поділений на 3 частини, кожна з яких посилює попередню. У першу декаду посту дозволено їсти рибу, у другу декаду риба дозволена лише у вихідні. У третю декаду потрібно повністю відмовитися від риби і їжі нерослинного походження.

Успенський піст

Успенський піст традиційно триваває 2 тижні (14 – 27 серпня). У понеділок, середу і п’ятницю слід практикувати сухоїдіння. Від риби і м’яса, молока і вина варто відмовитися. 

Одноденні пости

Суворий піст, присвячений Воздвижению Хреста Господнього, 27 вересня. Усікновення глави Іоанна Предтечі – 11 вересня, а Водохресний святвечір – 18 січня 2019 року.


Католицькі пости у 2019 році


Віряни долучаються до Бога і всього, що з ним пов’язано за допомогою посту і молитви

Віряни долучаються до Бога і всього, що з ним пов’язано за допомогою посту і молитви

Адвент

Адвент є аналогом Різдвяного посту для православних християн. Триває з 24 листопада до 15 грудня 2019 року. У цей період усі готуються до головного свята. Спочатку потрібно здійснювати максимальну кількість добрих справ, закликати усіх до милосердя. Рекомендації щодо їжі можна виконувати на власний розсуд.

Великий піст

Великий піст у католиків триватиме з 6 березня до 20 квітня 2019 року. Попільну середу (6 березня) вважають найбільш аскетичним днем, який передує Великодню. У цей день потрібно постити і утримуватися у всіх сенсах.

Євхаристійний піст

Євхаристійний піст пов’язаний з повною відмовою від їжі за 1 годину до причастя. Три дні слід присвятити молитвам і покаянню. Дні віруючі вибирають на власний розсуд, іноді їх встановлює священик.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Відміть у календарі: на Великдень українці відпочиватимуть п’ять днів

Скільки українці відпочиватимуть у 2019 році: перелік вихідних

Дуже висока кухня: над "Криївкою" відкрили новий ресторан без меню і офіціантів

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах