Яким був винзавод на Погулянці у Львові, чим славився і що від нього залишилося.
У мережу виклали старі фотографії винзаводу на Погулянці у Львові, від якого нині залишилися лише руїни. Світлини опублікували на сайті
За інформацією міських дослідників, ділянка стає популярним серед містян місцем відпочинку у першій половині XIX сторіччя. Завдячуємо цьому ініціативі та зусиллям адвоката Францішека Венглінського, та наступного власника маєтностей – ресторатора Йогана Дістля. У цей час було впорядковано непролазні хащі та висаджено букові дерева, вичищено стави, прокладено стежини, відкрито ресторації, цукерні… У ті часи місцевість стали називати "Львівською Швейцарією".
Цеглина вироблена на Погулянці, знайдена на території винзаводу – колишньому броварі Кляйна. Фото photo-lviv.in.ua.
У середині XIX сторіччя, 1848 року, новим власником місцевості стає підприємець Ян Кляйн, який продовжив розвиток дільниці. Він частково осушив найдавніший став Погулянки та збудував тут броварню. Пиво, що варилось тут, довгий час вважалось найкращим у Львові. Окрім цього, у розкішній ресторації, можна було поласувати варениками та смаженими курчатами…
Етикетка бровару Кляйна на Погулянці, на місці якого збудують львівський винзавод. Фото photo-lviv.in.ua.
Місцевість почала занепадати у роки I Світової війни.
У 1948 році, на місці давнього бровару та ресторації Яна Кляйна, було зведено один з перших об’єктів радянської промисловості у Львові – завод "Укрвино".
Працівниця львівського винзаводу (1967 рік). Фото photo-lviv.in.ua.
Підприємство, за сучаною адресою вулиця Погулянка, 26, неподалік Центру творчості дітей та юнацтва "Галичина", протягом всієї другої половини XX сторіччя було стабільним "середнячком" промисловості радянського Львова. "Укрвино" у Львові випускало досить широкий спектр продукції на основі виноматеріалів з усього колишнього СРСР. До кінця 1990-х років завод виробляв популярний вермут "Квіти Погулянки"…
Руїни заводу "Укрвино" на Погулянці. Фото photo-lviv.in.ua.
Протягом 1999-2003 років винзавод було частково розібрано та демонтовано. Сьогодні руїни цікавлять лише, мабуть, міських дослідників, майбутніх забудовників та безпритульних.
ДИВИСЬ ЩЕ:
Неймовірна реконструкція: як виглядав Львів 250 років тому
Дуже висока кухня: над "Криївкою" відкрили новий ресторан без меню і офіціантів
Фотошок: як виглядає львівська "кавалєрка" за 1600 гривень у місяць
Читайте всі новини на нашій сторінці в
Підписуйтеся на нас в