Хочеш їсти — пий: у МОЗ розповіли, як впливає вода на організм

Уляна Супрун розповіла чому слід мати з собою пляшку води

Уляна Супрун розповіла чому слід мати з собою пляшку води

Події
20 березня 2019 13:32

У Міністерстві здоров'я розповіли, чому потрібно пити воду і як вона впливає на організм, самопочуття і настрій. Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла для чого важливо взяти собі за звичку мати з собою пляшку з питною водою.


Ми маємо пити воду, щойно відчуваємо спрагу


Навіть кілька ковтків води врятують нас від зневоднення. Воно спричиняє поганий настрій, зниження уваги й пам’яті та підвищує ризики закрепу. Тому напоготові завжди слід мати питну воду. 

Якщо ви відчуваєте сухість в роті, невелике запаморочення чи втому — скоріш за все це спрага. Сама спрага має змушувати нас пити воду, а не якісь визначені норми споживання води на день. До речі, одна з таких норм про 8 склянок води, які ми маємо пити — міф.


Вода безпечніша ніж кава чи чай


Багато людей помилково вважають, що чай чи кава замінюють воду. Але це зовсім не так. По-перше, саме вода, а не чай чи кава, переносить поживні речовини, виводить із тіла продукти обміну і змащує суглоби. По-друге, часто каву і чай хочеться підсолодити цукром чи смаколиками. А це — зайві калорії і додані цукри, що для нас шкідливі.

Уляна Супрун розповіла чому слід мати з собою пляшку води

Уляна Супрун розповіла чому слід мати з собою пляшку води


Воду потрібно пити разом з алкоголем


Алкоголь викликає втрату води нирками, тому наступного дня після вживання алкоголю людину може “сушити”. Щоби уникнути дегідратації — алкоголь слід запивати водою. Або ж намагатись відмовитись від алкоголю взагалі, бо його безпечної дози не існує. 

Зокрема, Уляна Супрун зазначила, що вода завжди знадобиться, щоби запити ліки. Адже повна склянка покращить засвоєння ліків.

Водночас, вона наголосила, що варто бути обережним та не пити з однієї пляшки ні з ким, крім виняткових ситуацій. Зі слиною передаються бактерії, що викликають біль в горлі, віруси грипу, свинки, застуди та інших хвороб. Тому не пийте із однієї пляшки з незнайомими людьми, і не пийте з неї повторно, якщо ви поділилися водою із кимось.

Мати свою пляшку та заповнювати її водою не лише здорово, але й корисно довкілля. Лише уявіть: близько мільйона пластикових пляшок продають у світі щохвилини. Якщо ви уже купили воду в пластику, то намагайтесь здавати пляшку та кришечку на реутилізацію. 

ДИВИСЬ ЩЕ:

По яблучку щодня: Супрун розповіла про користь червонобоких

Це варто знати: у МОЗ розповіли, які права і обов'язки має пацієнт

Головним болем не "відмажешся": Супрун заперечила вплив погоди на самопочуття

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах