Не напрягайся: у МОЗ розповіли, як схуднути без дієт і шкоди для здоров'я

У МОЗ розповіли, як схуднути без дієт і шкоди для здоров'я

У МОЗ розповіли, як схуднути без дієт і шкоди для здоров'я

Події
18 березня 2019 12:54

На початку весни люди задумуються про свій зовнішній вигляд і намагаються здобути ідеальну фізичну форму перед літом. Медики застерігають, що худнути потрібно правильно, а дієта - це ризик. Про це VG Львів повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я України.


Ризики суворої дієти


Суворі дієти часто обмежують денне споживання калорій до 800-1000 на день, забороняючи вживати жири і вуглеводи. Коли це супроводжується інтенсивними тренуваннями, це і є краш-дієти. В такі моменти організм починає витрачати запаси жиру, адже переживає сильний дефіцит калорій. В МОЗ кажуть, що такі дієти можуть бути дуже небезпечними.


Слабкість і запаморочення


Коли худнемо, із запасів підшкірного жиру утворюються так звані кетонові тіла, які мозок споживає як джерело енергії. Цей процес називається кетогенез. Тобто дієта не призведе до голодування мозку — за кілька днів запуститься кетогенез, і мозок отримає їжу. Це навіть може супроводжуватися станом ейфорії — так діють кетонові тіла на мозок. Але коли бракує вуглеводів, тренування будуть виснажливими. 


Втрата м’язів


Брак вуглеводів та білків під час руйнівної дієти призводить до втрати м’язів, адже амінокислоти м’язів це “легше” джерело енергії, аніж жир. Ви ж не хочете втрачати вагу за рахунок м’язів?


Тренування без жалю до себе


По-перше, м’язи відновлюються та зміцнюються в періоди між тренуваннями, тому важливо робити дні більших і дні менших навантажень, а не виснажувати себе марафоном. По-друге, тренування мають бути в час, комфортний саме вам з огляду на ваш хронотип, а не універсально на світанку, як визначили тренери. Якщо ваш комфортний час пробудження 8 чи 9 ранку, не варто брати участь в марафоні, де треба бігати о 6 ранку.

Медики застерігають, що худнути потрібно правильно, а дієта - це ризик.

Медики застерігають, що худнути потрібно правильно, а дієта - це ризик.


Брак мікроелементів


Люди потребують калію, кальцію, заліза, цинку, марганцю, селену та багато інших мікроелементів, які можна спожити лише із повноцінного різноманітного раціону, що містить складні вуглеводи, білок і жири різноманітного походження та овочі, фрукти і ягоди. Брак мікроелементів стає відчутним в разі тривалої суворої дієти. 

 


Збільшення ризику передчасної смерті та смерті через серцево-судинні хвороби


Це один із можливих наслідків коливання ваги в середньому віці. 


Камені в жовчному міхурі


Майже кожна четверна людина, що регулярно сидить на дієтах з добовим споживанням калорій 800, чи втрачає-набирає вагу, розвиває згодом камені в жовчному.


Ризик набрати вагу згодом


Вага справді сильно стрибає через порушення регуляції апетиту. Поки людина на суворій дієті, в тілі зростає рівень гормону греліну, який постійно збільшує відчуття голоду. Тому всі думки тільки і про їжу. Водночас, стає менше гормону лептину, який повідомляє про те, що ми наїлись. Після марафону схуднення гормону змушують переїдати. До речі, їх баланс також порушується внаслідок браку сну . Тому ожиріння – поширений наслідок періодичних суворих дієт.

Однак, якщо марафон схуднення означає інформаційну та психологічну підтримку з боку кваліфікованого лікаря, тренера, формування здорового збалансованого раціону та звички тренуватися, то це може бути варте уваги. 


Як схуднути з користю для здоров'я


Найкраще, що ви можете зробити для свого здоров’я, це знайти ті раціон і режим тренувань, які вам будуть комфортні та які ви зможете підтримувати все життя, а не лише два виснажливих тижні.

Тому якщо прагнете схуднете — підходьте до цього розумно. Для початку ви можете:

  • Відмовитися від некорисних солодощів, додавання цукру до чаю і кави, солодких напоїв та алкоголю.
  • Їсти менше смаженого, але більше тушкованого і відвареного, а також приготованого в мікрохвильовці. Тоді ваш раціон “схудне” на кілька сотень кілокалорій без шкоди для здоров’я. 
  • Їсти все, що ви любите, але в меншій кількості.
  • Бути більше активними — виходити на прогулянки та легкі пробіжки.
  • Повноцінно спати. Саме здоровий сон відновлює баланс лептину та греліну і тамує почуття голоду, а також зменшує тривожність. Менше тривожність = менше заїдання стресу. 

Зокрема, у МОЗ застерігають, якщо маєте постійні проблеми з вагою — це привід звернутися до сімейного лікаря. Цілком ймовірно, що причина набору ваги не лише в способі життя, раціоні чи браку руху.

ДИВИСЬ ЩЕ:

По яблучку щодня: Супрун розповіла про користь червонобоких

Це варто знати: у МОЗ розповіли, які права і обов'язки має пацієнт

Головним болем не "відмажешся": Супрун заперечила вплив погоди на самопочуття

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах