Два роки судився: львів'янин змусив відомий косметичний бренд українізуватися

Львівський активіст змусив косметичний бренд українізувати сайт

Львівський активіст змусив косметичний бренд українізувати сайт

Події
04 квiтня 2019 11:46

Львівський активіст Святослав Літинський змусив відомий косметичний бренд Yves Rocher (її українське представництво "Ів Роше Україна") розробити українськомовну версію свого сайту.  

Протягом двох років компанія ігнорувала листи активіста і відстоювала свою позицію в судах, але 2 квітня остаточно програла. Рішення набуло чинності з моменту проголошення, повідомляє ZAXID.NET.

"2 квітня Апеляційний суд Львівської області проголосив резолютивну частину у цій справі і визнав, що компанія "Ів Роше Україна" незаконно ігнорувала мої листи, зобов’язав мені відповісти. Третю умову – обов’язково розробити українськомовну версію свого сайту – компанія виконала ще до програшу у суді, тому від цієї вимоги я відмовився", – розповів Святослав Літинський.

За його словами, у 2017 році він двічі звертався до "Ів Роше Україна" з листами, у яких просив розробити українську версію свого сайту. Однак компанія його листи ігнорувала. І вже в серпні 2017 року він звернувся до суду.

Львівський активіст змусив косметичний бренд розробити українськомовну версію свого сайту

Львівський активіст змусив косметичний бренд розробити українськомовну версію свого сайту

"Вони наполягали, що це реклама, тому її не обов’язково перекладати. Проте законом передбачено, що інформація про продукцію – це не реклама і тому вона обов’язково має бути українською мовою. Франківський районний суд в липні 2018 року зобов’язав компанію відповісти на мої листи і таки українізувати свій сайт. Але вони подали апеляцію і там уже почали стверджувати, що це не їхній сайт. Однак моя дружина замовила продукцію з цього сайту і на чеках в неї було вказано, що гроші таки отримала ця компанія. За сукупністю доказів Апеляційний суд підтримав рішення суду першої інстанції", – розповів Святослав Літинський.

Святослав Літинський – відомий львівський активіст, який у судах відстоює українську мову у різних сферах. Зокрема, він зобов’язав відомого виробника побутової техніки Gorenjе випускати пральні машинки з інтерфейсом українською мовою, виробника комп’ютерної техніки HP – випускати ноутбуки з українською клавіатурою. Він неодноразово судився з різними державними структурами і через суд змусив Верховну Раду перекладати депутатські виступи українською, Нацполіцію – перекладати українською усю офіційну інформацію та став першим українцем, що отримав паспорт без російськомовної сторінки.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Мовний скандал: львівський фітнес-клуб програв суд через відмову надавати послуги українською

Бійка в "Бідоні": що загрожує туристам за побиття львів’ян через російську попсу

Мовний скандал: у Львові тренер фітнес-клубу відмовився спілкуватися українською

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах