Мовний скандал: у Львові тренер фітнес-клубу відмовився спілкуватися українською

Новина - Події - Мовний скандал: у Львові тренер фітнес-клубу відмовився спілкуватися українською

Новина - Події - Мовний скандал: у Львові тренер фітнес-клубу відмовився спілкуватися українською

Події
22 сiчня 2018 13:58

Відвідувачі клубу Sport Life на Сихові подали позов до суду через те, що тренер відмовився обслуговувати 8-річну дитину українською мовою.

За словами відомого львівського борця за українізацію Святослава Літинського, батьки дівчинки купили абонемент у спортивному клубі і записали її на сквош. 

"Виявилося, що тренер проводить заняття лише російською, на прохання батьків говорити українською - відмовляє, що порушує законодавство України", - розповів Літинський.

За його словами, батьки мають кілька письмових відмов від клубу про те, що викладач не переходитиме на українську. Відтак, Літинський допоміг родині скласти позов на клуб, який скерували до Сихівського суду. Коли саме відбудеться судове засідання наразі невідомо.

Як розповіла Олександра Сивак, бабуся дівчинки, яка відвідує гурток сквошу, в Sport Life ходить уся родина. Онука почала відвідувати клуб у вересні 2017 року, відтоді вони боряться за можливість навчатися українською.

"Ми не раз підходили до тренера з проханням говорити державною мовою, бо онука розуміє не усі терміни. Він відповідає, що перейде на українську лише на індивідуальному занятті, на груповому ж – говоритиме російською, бо так йому зручніше", - розповіла ZAXID.NET Олександра Сивак.

Нагадаємо, Святослав Літинський вже багато років бореться за українізацію. Зокрема, він отримав перший в Україні паспорт без записів російською мовою. 

Дивись ще:

Хто не хоче російської мови в паспорті може її вилучити через суд

Мешканець Львова домігся вилучення російськомовного запису з свого паспорта

Новини України та світу 22 січня

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах