Небагато-немало: скільки львів'ян інфікувалися через кліщів у червні

Скільки львів'ян інфікувалися хворобою Лайма

Скільки львів'ян інфікувалися хворобою Лайма

Події
04 липня 2019 12:19

У червні на Львівщині зафіксовано 28 випадків інфікування хворобою Лайма. Мешканці інфікувалися недугою через укуси кліщів.

Як повідомила завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш, серед інфікованих – двоє маленьких дітей, одній дитині – три, другій – чотири роки. Серед 28 інфікованих людей, найбільше львів’ян – 21 (з них — двоє дітей), мешканців Золочівського району – три, у Жидачівському, Мостиському, Пустомитівського і Яворівському районах – по одному випадку, пише ZAXID.NET.

Де у Львові найчастіше присмоктуються заражені хворобою Лайма кліщі: адреси

  "Кліщі присмоктувалися до людей не лише в лісі, парку, а й навіть біля житлових будинків – на вулицях Сайво, Симоненка, Науковій, П. Орлика. У лабораторії центру за 6 місяців ми дослідили 199 кліщів, які принесли на дослідження люди. 61 з них був інфікований, тобто 30% кліщів заражені бореліями", – зазначила Ірина Куліш. 

Минулого року у червні на Львівщині було зафіксовано 33 випадки хвороби Лайма, а за 6 місяців – 72. Відповідно цьогоріч - на 17 випадків менше. 

Додамо, за епідсезон 2019 року в медичні заклади міста щодо присмоктування кліщів звернулись 170 осіб. Системний кліщовий бореліоз діагностовано у 33 хворих.

Нагадаємо, хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви. Тож якщо помітили на тілі кліща чи червоні плями невідомого походження, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах