Весна творить дива: у Львові заквітло рідкісне імператорське дерево

У Львові заквітло рідкісне імператорське дерево. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

У Львові заквітло рідкісне імператорське дерево. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

Події
18 травня 16:34

У Львові заквітло «імператорське дерево» – павловнія. Таку наукову назву рослині з гігантськими фіолетовими «дзвіночками» у 1835 році дали німецькі ботаніки Філіпп Зібольд і Йозеф Цуккаріні, увічнивши у ній ім’я Анни Павлівни (1795–1865) – королеви Нідерландів.

Про початок цвітіння у Львові павловнії повідомив Ботанічний сад Львівського Національного університету імені Івана Франка.

У Львові заквітло імператорське дерево. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

У Львові заквітло імператорське дерево. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

«Вочевидь, завдяки допомозі королеви Зібольду вдалось опублікувати свої книги про культуру і природу Японії, що були одними із «перших ластівок» на шляху відкриття цієї загадкової країни для Старого Світу. Саме з Японії та інших країн Східної та Південно-Східної Азії й походить павловнія. Рослина – надзвичайно декоративна у часі цвітіння, за що японці величають її «імператорським деревом», – йдеться у повідомленні.

Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

Великі, оксамитово опушені, листки павловнії зовні нагадують листки фігового дерева, які за біблійними легендами стали одягом для Адама. Тому нерідко «імператорське дерево» іменують також і «адамовим».

Нагадаємо, у Львові заквітло Юдине дерево. За давніми легендами, зрадник Ісуса Христа Юда повісився саме на ньому. Але навіть дерево не змогло прийняти нечестиву кров зрадника і щороку відторгає її, вкриваючись кривавими квітами.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах