На календарі — весна — пора цвітіння. Розповімо про найцікавіші квітучі локації Львова та Львівської області, які вас здивують, і які неодмінно слід відвідати цієї весни.
Не забудьте підписатися на канал Lviv.vgorode.ua в Telegram.
Щоб помилуватися цвітінням сакур не обов’язково їхати до Ужгорода. Це можна зробити й у Львові. У місті Лева є багато місць, де ростуть сакури і з кожним роком їх стає лише більше.
Сакури у Львові є на Городоцькій, Самійленка, Шота Руставелі, Тютюнників, на площі Двірцевій. Кілька років тому вперше заквітли молоденькі сакури у Шевченківському гаю. Всі ці локації варті уваги, але ми радимо поїхати на Сихів. У парку найбільшого спального району Львова навесні квітнуть десятки сакури.
Фотосесії у парку імені Івана Павла ІІ виходять не гірші, а то й кращі, ніж в Ужгороді.
Якщо раніше побачити магнолії можна було хіба у ботанічному саду, то нині вони набувають все більшої й більшої популярності серед садівників. Сучасні сорти магнолій, виведені спеціально для наших погодних умов, можна ростуть у багатьох садибах, в парках, скверах, біля державних установ. Втім, такої кількості магнолій, як у Трускавці, немає ніде на Львівщині.
Магнолії на львівському курорті ростуть просто серед міста, у парку, на майданах, біля санаторіїв, клінік.
Це унікальне місце у Львівській області. Червонокнижні квіти, які у народі називають чорними тюльпанами, а в науці – рябчиком шаховим (завдяки незвичайному забарвленню пелюсток), квітнуть у квітні. Ростуть чорні тюльпани далеко не скрізь. На Львівщині у великій кількості побачити їх можна хіба в заплаві річки Дністер на околиці села Надітичі, що за пів сотні кілометрів від Львова.
Долина чорних тюльпанів у Львівській області не є розкрученою туристичною локацією, відвідувачів сюди приїздить небагато. Це ідеальне місце для спокійної прогулянки на лоні природи.
У Яворівському національному природному парку на початку весни стартує сезон цвітіння анемони. Білі й жовті «килими» щільно встеляють лісові галявини. Це квітнуть анемона дібровна та анемона жовтецева.
Та що там розповідати, краще один раз побачити!
Рододендрони у Львові квітнуть у травні-червні. Білі, рожеві, бузкові, лимонні, жовтогарячі… Від розмаїття кольорів голова йде обертом. Усіх і не перелічити. Подивитися на цвітіння рододендронів можна у Ботанічному саду Львівського Національного університету імені Івана Франка.
Одній із найбільших колекцій рододендронів в Україні львівський ботсад завдячує невтомній праці нині покійної Галини Тимчишин. Жінка впродовж кількох десятиліть поповнювала колекцію новими видами, дбайливо добиралися ґрунтосуміші та формувалися експозиції.