Дізнайся: коли у Львові почнуть будувати сміттєпереробний завод

Коли у Львові почнуть будувати сміттєпереробний завод. Фото: unsplash.com (умовне)

Коли у Львові почнуть будувати сміттєпереробний завод. Фото: unsplash.com (умовне)

Події
28 травня 2020 15:08

Львів вийшов на фінальний етап тендеру по будівництву сміттєпереробного заводу, то ж вже цього року його почнуть будувати.

Як повідомив під час брифінгу мер Львова Андрій Садовий, зараз тривають підготовчі роботи на ділянці.

«В цьому році ми почнемо будувати завод. Ми, слава Богу, маємо кошти, маємо розуміння. Те саме по рекультивації - там теж великий об'єм роботи вже було зроблено. Щоб ви розуміли, тендерна документація, погодження, проектна документація, — ми пройшли горнило, якого в Україні не проходив ніхто. В Україні, станом на сьогодні, немає жодного сміттєпереробного заводу, тому що була така політика — робити звалища. Ми перші йдемо цією дорогою. Зараз є 4 компанії, і вже буде аукціон по визначенню ціни. Та компанія, яка дасть найкращу ціну, та і буде будувати. Коли буде фінал тендеру і компанія підпише угоду, тоді будемо мати кінцеву ціну. Добре, що Європейський банк реконструкції та розвитку повністю фінансує цей проект. Плюс є грантові кошти — ми отримали порядка 10 мільйонів євро — це грант європейських екологічних фундацій на завод і на полігон», — сказав Андрій Садовий.

За словами міського голови, наразі відходи зі Львова вивозять на легальні полігони Львівської області та Києва. А щодо випадків скидання перевізником сміття у неналежних місцях, то такі справи будуть розслідувати та притягувати до відповідальності винних.

«Є випадки, коли це спеціальна провокація. Є випадки, коли з’являються невідомі люди, які беруться сміття вивозити і невідь-куди викидають. По кожному випадку порушується відповідна справа. Я, як ніхто зацікавлений, щоб кожен кілограм сміття, за який ми платимо кошти, був належно захоронений», — наголосив Андрій Садовий.

Нагадаємо, раніше мер міста Андрій Садовий прокоментував «брудний» скандал про львівське сміття в Житомирі та інших містах.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах