18 річниця Скнилівської трагедії: відео наймасштабнішої катастрофи в історії авіашоу

Сьогодні 18 річниця Скнилівської трагедії: відео наймасштабнішої катастрофи в історії авіашоу.

Сьогодні 18 річниця Скнилівської трагедії: відео наймасштабнішої катастрофи в історії авіашоу.

Події
27 липня 2020 09:16

Сьогодні, 27 липня, вісімнадцята річниця Скнилівської трагедії, наймасштабнішої катастрофи в історії авіашоу. На Скнилівському аеродромі під Львовом унаслідок падіння винищувача «Су-27УБ» в натовп глядачів загинуло 77 осіб, серед яких 28 дітей. Близько 250 людей постраждали.

Як все було

27 липня 2002 року на Скнилівському аеродромі проводилося святкування, присвячене 60-річчю 14 АК ВПС України. Фігури вищого пілотажу виконував досвідчений екіпаж пілотів першого класу групи «Українські соколи» полковники Володимир Топонар і Юрій Єгоров. Подивитися на фігури вищого пілотажу прийшли близько 10 тисяч осіб.

На виконання демонстраційного пілотування був підготовлений МіГ-29УБ (№ 20) зі складу 114 бригади тактичної авіації. Але через погодні умови, машина не змогла вилетіти з Івано-Франківська до Львова. Замість неї зі складу 9 винищувального авіаційного полку було піднято Су-27УБ (№ 42 серійний № 96310425070).

  • 18 річниця Скнилівської трагедії: відео наймасштабнішої катастрофи в історії авіашоу фото
  • 18 річниця Скнилівської трагедії: відео наймасштабнішої катастрофи в історії авіашоу фото 1
  • 18 річниця Скнилівської трагедії: відео наймасштабнішої катастрофи в історії авіашоу фото 2
  • 18 річниця Скнилівської трагедії: відео наймасштабнішої катастрофи в історії авіашоу фото 3

18 річниця Скнилівської трагедії: відео наймасштабнішої катастрофи в історії авіашоу фото

О 12:52 за місцевим часом Су-27УБ, під час завершення фігури вищого пілотажу «напівпетля», яку було виконано на дуже малій висоті з порушенням п.2.3 КЛЕ та виходом на критичні кути атаки, намагаючись перейти до горизонтального польоту та уникнути зіткнення із землею, зачепив стабілізатором дерево, потім крилом бетонне покриття рульожної доріжки, а далі — врізався в Су-17М4Р 48 окремого гвардійського розвідувального авіаційного полку (Коломия) на землі, правим крилом зачепив штурманський ліхтар Іл-76ТД, і, виконавши три оберти навколо осі центроплану, впав у натовп людей, які вийшли на аеродром, аби краще побачити виконання пілотування. Літак вибухнув.

Обидва пілоти катапультувалися вже після контакту з землею і зазнали лише незначних пошкоджень внаслідок перенавантажень при катапультуванні. 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах