Чарочку перед школою: внаслідок гострого отруєння спиртом госпіталізували 31 дитину

Внаслідок гострого отруєння спиртом госпіталізували 31 дитину. Фото: tonus.kiev.ua

Внаслідок гострого отруєння спиртом госпіталізували 31 дитину. Фото: tonus.kiev.ua

Події
18 вересня 2020 14:51

З початку 2020 року в міську дитячу клінічну лікарню Львова внаслідок гострого отруєння спиртом госпіталізували 31 дитину. Усі юні пацієнти були у важкому стані. Читайте всі новини Львова за сьогодні.

«За 8,5 місяців цього року у відділення реанімації поступила 31 дитина з гострим отруєнням етанолом — це був і самогон, і вино, і горілка, і віскі тощо. З них 60% - дівчата, 40% - хлопці, віком від 10 до 15−16 років. Всі діти, які поступають зі Львова і найближчих районів області, є у важкому стані без свідомості з проявами токсичної енцефалопатії, іноді у глибокій комі. З них 10−15% мають різного виду травми — від черепно-мозкових травм, до травм грудної клітки, кінцівок, садна, травми живота», — розповів завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії міської дитячої клінічної лікарні Ігор Лукасевич.

Коли до лікарні поступають діти з гострим етиловим отруєнням, їм проводять відповідну діагностику та лікування - промивання шлунку, введення сорбетнів і відповідна терапія. Це може тривати від кількох годин до доби-півтори — залежно від складу етаноловмісного продукту, віку дитини і виду травми.

«Всі діти, як правило, виліковуються, половина з них переводиться у інші відділення для доліковування цих травм, які отримали після чи під час прийому етанолу. В усіх випадках ми сигналізуємо відповідні структури, щоб розуміти, чи діти мають якийсь соціальний захист", — розповів Ігор Лукасевич.

За словами медика, кожного року від 40 до 50 дітей поступають в лікарню внаслідок такого отруєння етанолом. В загальній статистиці отруєнь — це досить багато. Адже в нас це приблизно 20−25% від всіх отруєнь, тоді як в Європі - 5−7% отруєння етанолом.

Нагадаємо, днями на руїнах синагоги у Львові молодь організувала велику п’янку. Містяни нарікають, що такі гуляння з розпиванням алкогольних напоїв на території меморіалу «Простір синагог» не рідкість.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах