Нові правила вступу до вишів 2021: що зміниться для абітурієнтів

Що зміниться для абітурієнтів. Фото: 24tv.ua (умовне)

Що зміниться для абітурієнтів. Фото: 24tv.ua (умовне)

Події
16 жовтня 2020 11:55

Стало відомо, що зміниться для абітурієнтів при вступі до вишів у 2021 році. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства науки і освіти України, відповідно до наказу, опублікуваного 15 жовтня.

Коли вступна кампанія

Основний етап вступної кампанії у 2021 році відбудеться в липні. У Міністерсві пояснюють, що таким чином і вступники, і члени приймальних комісій встигнуть відпочити та набратись сил перед новий навчальним роком.

«Ми плануємо провести наступну вступну кампанію в липні 2021 року, щоб і вступники, і члени приймальних комісій мали час на відпочинок перед початком нового навчального року. Оскільки ще не відомо, як буде розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу, майже всі вступники зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді», – каже т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Вступай дистанційно

Щоби подати документи на зарахування до вишу більше не потрібно буде долати шлях до іншого міста – це можна буде зробити дистанційно, безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису.

Медики, трішки розслабтесь

Традиційно, у наступному році вступникам на лікарські спеціальності («Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія») для того, щоб взяти участь у конкурсному відборі, потрібно набрати щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Проте ця вимога не буде поширюватися на абітурієнтів, чий конкурсний бал буде вище 175. Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності буде українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику.

Вчи українську мову

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови. Тобто з тесту виключать запитання, що стосуються української літератури. Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 рр. можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Більше предметів ЗНО

Також наступного року для більшості спеціальностей значно розширять перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет.

А щодо магістратури

Єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) до магістратури буде обов’язковим для всіх спеціальностей. Для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню запроваджено вагові коефіцієнти – тепер заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%.

Нагадаємо, львівський фізико-математичний ліцей вчетверте поспіль став лідером в Україні серед закладів загальної середньої освіти за підсумками проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах