Рейтинг: які ОТГ Львівщини стали найбагатшими

Оприлюднили рейтинг найбагатших ОТГ Львівщини. Фото: istockphoto.com

Оприлюднили рейтинг найбагатших ОТГ Львівщини. Фото: istockphoto.com

Події
28 жовтня 2020 10:37

Львівська обласна держадміністрація оприлюднила новий рейтинг від найбагатших до найменш забезпечених об'єднаних територіальних громад області. Читайте всі новини Львова та області за сьогодні.

Рейтинг сформували за підсумками фінансових показників дев’яти місяців 2020 року. Найзаможнішою громадою залишається Славська ОТГ, а найменш забезпечена – Міженецька ОТГ.

До першої десятки рейтингу за різними показниками увійшли Славська, Дублянська, Солонківська, Давидівська, Кам’янка-Бузька, Зимноводівська, Підберізцівська, Мурованська, Нижанковицька та Радехівська ОТГ.

У Славській громаді дохід на одного мешканця становить 13 496,6 грн, що у 4,4 рази більше від середнього показника усіх ОТГ області (3024,1 грн). У п’ятірку найзаможніших за показниками доходів також потрапили Солонківська – 7222,9 грн, Давидівська – 5174,9 грн, Підберізцівська ОТГ – 4803,5 грн, Волицька ОТГ – 4718 грн.

 «25 ОТГ із 40 мають забезпеченість на одного мешканця власними доходами нижчу від середнього показника усіх ОТГ області», – повідомили в департаменті фінансів.

Рейтинг найбагатших ОТГ області. Фото: Департамент фінансів Львівської ОДАРейтинг найбагатших ОТГ області. Фото: Департамент фінансів Львівської ОДА

Останні позиції у рейтингу посідають Міженецька, Воле-Баранецька, Луківська, Бабинська, Вільшаницька, Щирецька ОТГ.

Наприклад, у Міжинецькій ОТГ найменші видатки розвитку та капітальні видатки, водночас найбільша частка видатків на утримання апарату чиновників громади. Воле-Баранецькій ОТГ, яка посідала найнижчу позицію у рейтингу за підсумками п’яти місяців 2020 року, вдалося піднятися на одну сходинку догори.

Загалом, видатки на утримання апарату чиновників ОТГ з розрахунку на кожного жителя відповідної громади доволі різняться. Наприклад, у Розвадівській ОТГ цей показник є найнижчим - 467,2 грн, а в Солонківській і Волицькій найвищим – 1923 і 2021 грн відповідно.

Найменша частка видатків на утримання апарату до загального фінансового ресурсу громади також у Дублянській ОТГ – 16,8% (середній показник по усіх ОТГ 25,6 %). Водночас у цій громаді один з найвищих показників капітальних видатків і видатків розвитку.

Станом на 1 жовтня найбільше незабезпечені коштами на зарплату бюджетники у Нижанковицькій – 97,8%, Рудківській – 35,7%, Вільшаницькій – 25,3 %, Радехівській - 20,1% та Лопатинській ОТГ – 8,3%.

Високі показники Славської ОТГ, до складу якої входить селище Славське та вісім навколишніх сіл, пояснюються тим, що головним платником податків до бюджету громади є одна з найбільших мереж автозаправних комплексів в Україні ОККО.

Нагадаємо, у мерії затвердили 9 міських маршрутів, які курсуватимуть до сіл та містечок Львівської ОТГ.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах