Продовжує битися: вагітна дружина пацієнта львівської лікарні подарувала його серце іншому чоловікові

Вагітна дружина пацієнта львівської лікарні подарувала його серце іншому чоловікові. Фото: Львівська міськрада.

Вагітна дружина пацієнта львівської лікарні подарувала його серце іншому чоловікові. Фото: Львівська міськрада.

Події
21 листопада 2020 15:21

У Львові вагітна дружина 28-річного пацієнта лікарні подарувала його серце й нирки іншим чоловікам. Завдяки цьому у Львові троє людей отримали шанс на повноцінне життя. У міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги у ніч проти 21 листопада пересадили серце і дві нирки. Реципієнти й медики щиро дякують родині донора.

Найскладнішою була операція з пересадки серця. Вона тривала від опівночі до сьомої ранку. Зараз пацієнт уже у відділенні інтенсивної терапії. Поки все під контролем.

Одну з нирок донора отримав 51-річний львів'янин, який десять років мав хронічну хворобу нирок, і останні два був на діалізі. Другу —  киянин, якому у 2012 році вже пересаджували нирку в Білорусі, але вона втратила свої функції, і від березня він був на замісній нирковій терапії. Обидві операції пройшли добре, нирки функціонують.

Продовжує битися: вагітна дружина пацієнта львівської лікарні подарувала його серце іншому чоловікові фото 1Продовжує битися: вагітна дружина пацієнта львівської лікарні подарувала його серце іншому чоловікові фото 1

"Цієї ночі у нас пересаджено серце і дві нирки! Три людини отримали свій шанс! Не за кордоном, а в Україні, у Львові. Донор — молодий чоловік, 28 років. Інсульт. Ми тиждень боролися за нього, але, на жаль, його мозок помер. Після того, як консиліум лікарів це підтвердив, рідні погодилися на донорство. Це були мама, сестра і вагітна їхнім первістком дружина. Вона першою без зайвих розмов погодилася підписати документи. Їй було важливо, щоб серце її покійного чоловіка продовжило битися. Його отримав 36-річний житель Костянтинівки, тато двох дітей. Власне серце у нього було збільшене в чотири рази! Це наслідок перенесеного у дитинстві грипу з ускладненням", — повідомив керівник лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук, побажавши міцного здоров'я реципієнтам. 

За його словами, родині донора — велика подяка.

"Ми глибоко співчуваємо вашій втраті і сподіваємося, що розуміння того, що три людини продовжать жити завдяки вашому непростому рішенню, хоча б трішки применшить біль. Світла пам'ять донору. Міцного здоров'я реципієнтам!», — додав Самчук.

Доповнено: дружина донеччанина подякувала львів'янці за пересаджене серце чоловіка. Згідно з законодавством, розголошувати ім'я донора або його родичів лікарі не мають права. Втім, жителька Костянтинівки, що на Донеччині, написала зворушливого львів'яні, яка подарувала серце свого 28-річного чоловіка її 36-річному чоловікові. Операція з трансплантація пройшла у Львові минулого тижня.

Раніше VG Львів писав про те, що 80-річна львів’янка з хворим серцем, яку менше місяця тому прооперували в Лікарні швидкої медичної допомоги, здійснила свою мрію – жінка станцювала польку на весіллі онуки.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах