Суд виправдав звинуваченого у Грибовицькій трагедії екс-чиновника міськради Юрія Гольця

Суд виправдав звинуваченого у Грибовицькій трагедії екс-чиновника міськради Юрія Гольця.

Суд виправдав звинуваченого у Грибовицькій трагедії екс-чиновника міськради Юрія Гольця.

Події
21 грудня 2020 10:08

Суд виправдав звинуваченого у Грибовицькій трагедії екс-чиновника Львівської міської ради Юрія Гольця. На момент, коли стався обвал, у якому загинули четверо людей, він очолював управління житлового господарства.

Як повідомили у Львівській міськраді, Галицький районний суд Львова виправдав Юрія Гольця, якого звинувачували у службовій недбалості, що спричинила важкі наслідки.

Так, наприкінці травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі виникла пожежа, під час ліквідації займання трапився обвал сміття, унаслідок чого загинули троє пожежників. Тіло ще одного чоловіка – еколога Львівського комунального підприємства «Збиранка» Олександра Бутіна так і не знайшли, найімовірніше він також загинув через обвал сміття.

Через кілька місяців після трагедії начальнику управління житлового господарства Львівської міськради Юрію Гольцю оголосили підозру у службовій недбалості, що спричинила важкі наслідки. Його звинувачували у причетності до аварії на сміттєзвалищі.

Суд виправдав звинуваченого у Грибовицькій трагедії екс-чиновника Львівської міської ради Юрія Гольця. Фото: GALINFO.COM.UА
Суд виправдав звинуваченого у Грибовицькій трагедії екс-чиновника Львівської міської ради Юрія Гольця. Фото: GALINFO.COM.UА

Як вказано у вироку суду, Юрія Гольця обвинувачували у тому, що він не вживав інженерні заходи, які б забезпечили стійкість полігону ТПВ (твердих побутових відходів). Під час судового розгляду, Голець заявив, що питання експлуатації полігону є у компетенції ЛКП «Збиранка», а у його компетенції «відсутні повноваження безпосередньо контролювати стійкість полігона як споруди». Також обвинувачений заявив, що не мав повноважень контролювати дотримання кутів ухилів укосів полігону та належне ущільнення та пересипання ізолювальним матеріалом, пише Zaxid.net.

Юрій Голець також вважає, що обвинувачення начебто він не ініціював виготовлення проекту експлуатації полігону та здійснення складування відходів згідно такого проекту, є безпідставними, оскільки ним було розроблено проект рекультивації полігону, який і передбачав порядок експлуатації полігону з його поетапним закриттям.

Згідно з експертним висновком, трагедія на сміттєзвалищі трапилась через неналежну технологію ущільнення, перешарування території, недотримання кутів укосів, невідведення інертного газу. Щоб дотриматись кутів ухилу, потрібно було збільшити площу або припинити засипати сміття.

Як вказано у висновку, ймовірно, загорання сталось тому, що температура на полігоні була більше 25 градусів і мав бути полив полігону. Версію щодо підпалу полігону не виключають, однак немає жодних доказів, які б це підтвердили.

Дослідивши матеріали справи, суддя Ірина Волоско визнала Юрія Гольця невинним у неналежному виконанні службових обов’язків, що спричинила важкі наслідки.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах