План щеплень: коли і кого вакцинуватимуть від COVID-19 в Україні

Коли і кого вакцинуватимуть від COVID-19 в Україні. Фото: ria.uа (умовне)

Коли і кого вакцинуватимуть від COVID-19 в Україні. Фото: ria.uа (умовне)

Події
22 грудня 2020 16:02

Сьогодні, 22 грудня, оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19. Документ розробили фахівці Центру громадського здоров’я України разом з експертами ВООЗ та ЮНІСЕФ.

«Цей документ буде гнучким, його будуть актуалізувати залежно від ситуації з COVID-19, оновлених даних по вакцинам, від доступності самої вакцини проти хвороби, а успіх його реалізації напряму залежить від партнерства і тісної співпраці з регіональними закладами охорони здоров’я, місцевими органами влади, лікарями та громадськістю», — повідомив в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я Ігор Кузін.

Так, протягом 2021–2022 років планують вакцинувати від COVID-19 щонайменше 50 % населення України, тобто 20 мільйонів людей. Вакцинація від коронавірусу буде добровільною та не заважатиме проведенню рутинної вакцинації відповідно до Календаря щеплень. План оновлюватимуть кожних два тижні, аби він відповідав реальній ситуації.

«Ми готові отримувати вакцину вже у першому кварталі 2021 року. Першочерговою буде вакцинація медиків, особливо тих, хто працює в стаціонарах, де надають лікування від COVID-19. Вакцинація для українців з непідконтрольної території також буде доступна — відповідна процедура буде затверджена окремим планом», — зазначив Ігор Кузін.

Планом затверджено 4 етапи вакцинації населення. Вакцинуватимуть українців на базі наявних пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.

План щеплень. Фото: Центр громадського здоров'яПлан щеплень. Фото: Центр громадського здоров'я

Нагадаємо, локдаун в Україні буде введено 8 січня 2021 року. Таке рішення прийняв Уряд на засіданні 9 грудня. Жорсткий карантин в Україні триватиме до 24 січня включно.

Читайте всі новини у нашому каналі Telegram, додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах