За все заплатиш: які штрафи передбачені для паліїв сухої трави

Які штрафи передбачені для паліїв сухої трави. Фото: hromadske.ua (умовне)

Які штрафи передбачені для паліїв сухої трави. Фото: hromadske.ua (умовне)

Події
12 квiтня 2021 14:35

Попри усі застереження, шкоду та багатотисячні штрафи, у Львові та області продовжують спалювати суху траву. Лише за минулий тиждень зафіксували 31 пожежу в екосистемах, а загалом від початку року – 64 пожежі. У мерії вкотре застерігають, що спалювання сухостою є шкідливим, неекологічним, незаконним і навіть небезпечним.

Не забудьте підписатися на канал Lviv.vgorode.ua в Telegram.

Які штрафи

За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 гривень. Для посадових осіб розмір штрафу більший – від 15 300 до 21 420 гривень. А за ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 гривень.

Чому не можна спалювати сухостій

Кожен підпал сухої трави – це забруднення повітря і ґрунту, вбивство тварин, птахів і комах, а також шкода здоров’ю людини. До складу такого диму входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, що є особливо небезпечними для тих, хто має серцеві та алергічні захворювання і проблеми з дихальними шляхами.

«Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити масову пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу, а часом і житлові будівлі. Особливо вони небезпечні у вітряні дні, коли вогонь швидко поширюється. Вогонь знищує не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, погіршується якість ґрунтів, гинуть тварини, які живуть у сухій траві чи на поверхні ґрунту – вони можуть задихнутися чи згоріти живцем», - наголошує керівник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Віктор Іваніцький.

Що робити, якщо хтось підпалив суху траву

Якщо ви стали свідком спалювання рослинності, то не будьте байдужими до довкілля і свого здоров’я – зателефонуйте на оперативну лінію «102» і повідомте про правопорушення.

Нагадаємо, у Львові створили анімаційний відеоролик, в якому популярна реперка alyona alyona закликала українців не палити сухостій.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах