Під час будівництва Північної об’їзної Львова знайдено старовинні срібні монети: відео

Під час будівництва Північної об’їзної Львова знайдено старовинні срібні монети. Фото: Львівська міська рада

Під час будівництва Північної об’їзної Львова знайдено старовинні срібні монети. Фото: Львівська міська рада

Події
08 липня 15:16

Поблизу села Малі Підліски на Львівщині, де планується будівництво Північної об’їзної Львова, знайдено срібні римські динарії 1-2 століття нової ери. На незвичайну знахідку натрапили працівники Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба».

Загалом знайдено чотири монети – три срібні динарії, та один фальшивий субератний динарій. 

«Ці монети потрапили до нас з Давнього Риму. У 1-2 ст н. е. племена, що жили на території України, користувалися ними як засобом платежу. Це одні з перших монет, які місцеве населення використовувало як гроші, а не як прикраси», - розповів молодший науковий співробітник «Рятівної археологічної служби» Юрій Ревера.

За його словами, у той час територія сучасної України була у сфері впливу Римської імперії. Про активні тодішні торгові зв’язки свідчать не тільки монети, але й прикраси, амфори, посуд і різні побутові речі, які знаходять археологи.

Особливий інтерес викликає і знайдений фальшивий динарій.

«Це свідчить, що фальшування монет з'явилося від самого початку карбування грошей. Як тільки з’явилися перші монети, з’явилися люди, які намагалися їх фальшувати. Згідно з різними дослідженнями, приблизно 3-5% від справжніх динаріїв виготовлялися субератними, тобто фальшивими, безпосередньо в самих монетних дворах, де мали карбуватися виключно справжні динарії», - пояснив Юрій Ревера.

За словами директора Рятівної археологічної служби Олега Осаульчука, пам’яток римського періоду на території західної України є чимало. Масштабні проекти як от дослідження перед будівництвом Північного обходу Львова дадуть можливість  дізнатись більше про етнокультурні зв’язки тогочасного населення, з’ясувати якими був побут людей, а також відстежити політичні та торгові зв’язки.

Не забудьте підписатися на канал Lviv.vgorode.ua в Telegram.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах