Не потрап на гачок: львів'ян попереджають про шахрайську схему

Львів'ян попереджають про шахрайську схему. Фото: cdn (умовне)

Львів'ян попереджають про шахрайську схему. Фото: cdn (умовне)

Події
29 вересня 2021 16:55

В українських банкоматах помітили фальшиві купюри. Банкноти підробляють настільки якісно, що їх важко відрізнити від справжніх, тож вони легко потрапляють в обіг. Шахрайська схема не оминула й Львів. Читайте всі новини Львова за сьогодні.

Звідки взялись фальшиві купюри

Сьогодні фальшиві купюри продають в соціальних мережах. Їх покупцеві просто відправляють поштою і запевняють, що на купюрах є всі водяні знаки. За 3 000 гривень фальшивомонетники просять 750 гривень справжніх, пише РБК Україна.

Тоді ці фальшиві купюри збувають в невеликих магазинах, отримуючи решту справжніми банкнотами. Крім того, як пояснив експерт з безпеки Руслан Долгов, такі купюри використовують для погашення боргу, адже ці банкноти спеціально заточені під певні термінали. Після такої махінації отримати в руки фальшивку ризикує кожен, оскільки банкомати заповнюються готівкою з терміналів.

Фальшиві банкноти у Львові

Днями у Львові почастішали випадки спроб збути фальшиві купюри номіналом в 100, 200 або 500 гривень. Схема стара, як світ: в магазин, перукарню чи кафе заходить чоловік зі слізним проханням розміняти купюру. Нібито йому потрібно терміново розрахуватися з таксистом, а поблизу немає жодного супермаркету або іншої торгової точки. Так фальшива купюра потрапляє в обіг.

Як відрізнити фальшиву купюру

Справжня банкнота на дотик щільна. Якщо подивитися на світло, то на фальшивці відсутній графічний елемент знаку гривні. А на купюрі номіналом в 500 гривень повинні бути елементи бузкового кольору, які під різним кутом змінюють свій колір на зелений.

Що робити, якщо отримали фальшиву купюру

Банківські експерти рекомендують в таких випадках звертатися до фінансової установи, якій належить банкомат. Банк зобов'язаний провести розслідування, перевірити всі інші банкноти, провести розінкасацію.

«Якщо буде встановлено факт наявності там даних сумнівних банкнот, то банк піде назустріч клієнту», - пояснила начальник управління грошового обігу та контролю касових операцій банківської установи Лариса Жиронкіна.

Розраховуватись такими банкнотами категорично заборонено. За це загрожує суворе покарання –  до 7 років в'язниці.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах