Підроблені ковід-cертифікати: ціни, де ловлять найбільше порушників і чи законні перевірки. Фото: cdn.
За тиждень поліцейські відкрили 118 кримінальних проваджень за виготовлення та використання підроблених ковід-сертифікатів. Так, у місті Мукачево у касі автовокзалу продавали негативні експрес-тести, а в місті Івано-Франківськ – лікар без щеплення вносив у реєстр дані про проведення вакцинації громадян. Про це повідомив Голова Національної поліції України Ігор Клименко.
За словами Клименка, найбільше такої підробленої документації правоохоронці виявляють при перетині громадянами кордону, зокрема в аеропортах. Так, лише за минулий тиждень за вчинення вказаних кримінальних правопорушень поліцейські повідомили 20 підозр. Також 20 обвинувальних актів уже направлені до суду.
Не забудьте підписатися на канал Lviv.vgorode.ua в Telegram.
«Розповім про останні кричущі факти. Минула субота, автовокзал міста Мукачево: викрита група, яка займалася в касі не тільки продажем квитків на автобуси, а й до цих квитків також пропонувалися експрес-тести. Коли почали далі розслідувати цей злочин, виявилося, що до цього також причетні кілька лікарів медичних закладів на Закарпатті. Слідство триває. А в Івано-Франківській області спільно з СБУ викрили заступника директора комунальної лікарні – теж без щеплення вносилися в реєстр дані про проведення вакцинації громадян», – повідомив Ігор Клименко.
Голова Нацполіції також повідомив, що всього за минулий тиждень Національною поліцією складено 2100 адмінпротоколів за порушення у цій сфері. Водночас за тиждень правоохоронці виписали близько 14 тисяч постанов за порушення дотримання маскового режиму. Всього ж з початку карантину в країні – понад 425 000 таких постанов.
Ігор Клименко зауважив, що щодня пасажирським транспортом по території України переміщується близько 400 000 людей.
«За два тижні ми провели 42 000 вибіркових перевірок. Це насамперед автобуси, маршрути залізничного сполучення та аеропорти. Вже склали 287 адмінпротоколів на пасажирів, які знаходилися без ковідних сертифікатів в цих автобусах», – повідомив Голова Нацполіції.
За словами Клименка, закиди про те, що перевірки правоохоронцями ковідних сертифікатів є незаконними, поліцейські чують ще від початку запровадження карантину. Але це неправда, вони законні.
«Постановою Кабінету Міністрів №1236. А в статті 117 Конституції України визначено, що постанови й розпорядження Кабінету Міністрів є обов’язковими для виконання», – наголосив Ігор Клименко.
Працівники Служби безпеки України викрили масштабну схему підробок ПЛР-тестів і ковід-сертифікатів. За попередньою оцінкою, ділки «заробляли» понад 3 мільйони гривень щомісяця. Міжнародний сертифікат про вакцинацію тут коштував 40 євро, а негативний ПЛР-тест ‒ 500 гривень. Для «оптових» замовників діяла гнучка система знижок.