Кому у Львівській області найважче знайти роботу – професії Фото: unsplash.com
У Львівському обласному центрі зайнятості розповіли, кому нині найважче знайти роботу.
Станом на 1 лютого 2022 року база вакансій установи налічувала 4,5 тисячі вакансій, але за деякими пропозиціями конкуренція була дуже велика.
"Найскладніше на Львівщині знайти роботу законодавцям, вищим держслужбовцям, керівникам і менеджерам (управителям): за одну посаду конкурували 11 безробітних. А найлегше – кваліфікованим робітникам з інструментом: на одну вакансію – один претендент", – розповів директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
За словами Василя Барилюка, з 4,5 тисяч пропозицій працевлаштування трохи менше третини складали вільні місця для швачок, монтерів кабельного виробництва, слюсарів-сантехніків, слюсарів аварійно-відновлювальних робіт, слюсарів-ремонтників, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, пекарів. Середній розмір заробітної плати за цією групою професій становив 10058 гривень.
Майже п’ята частина вакансій була для робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, тобто, водіїв автотранспортних засобів, операторів автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок, виробників морозива, трактористів, токарів, машиністів екскаватора, складачів поїздів, машиністів крана тощо. Потенційним працівникам працедавці в середньому пропонували заробіток 10526 гривень.
Варіанти працевлаштування для поліцейських, кухарів, продавців продовольчих чи непродовольчих товарів, продавців-консультантів, охоронників, офіціантів, барменів, молодших сестер медичних, тобто, для осіб, що готові працюватиу сфері торгівлі та послуг, становили 14,6%, а середня винагорода – 7927 гривень.
Ще 10,5% вакансій, за інформаціїю служби зайнятості, зафіксовано для інспекторів місцевого самоврядування, бухгалтерів, вчителів закладів загальної середньої освіти, вихователів, фармацевтів із середнім заробітком 9109 гривень.
Щодо вакансій, які не вимагають наявності конкретної спеціальності (двірників, підсобних робітників, вантажників, укладальників-пакувальників, прибиральників приміщень чи територій, мийників посуду, контролерів енергонагляду та ін.) вільними залишалися 8,5% робочих місць, середня заробітна плата у яких становила 7934 гривень.
Решта вакансій зареєстровано для фахівців (7,3%), законодавців, вищих держслужбовців, керівників, менеджерів (4,6%), технічних службовців (4,5%), кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (1,0%).