Через війну на львівських історичних пам’ятках монтують захист — фото

У Львові монтують захист на деяких історичних пам’ятках

У Львові монтують захист на деяких історичних пам’ятках Фото: tvoemisto.tv

Події
03 березня 2022 16:30

У Львові облаштовують захист на деяких історичних пам’ятках, вітражах та окремих скульптурах, низку цінних скульптур демонтують і зберігатимуть у сховищі. Це по’язано із війною росії проти України.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь щоб бути в курсі найважливішої інформації. 

Як повідомила керівниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко, уже змонтували захисти на вітражах на будівлі Львівської обласної прокуратури, на Вірменській церкві, Успенській церкві, церкві святого Антонія, там також захистили окремостоячі скульптури. Закриють і скульптури, що на фонтанах на площі Ринок, пише Tvoemisto.tv.

Фото: ЛОО Українське товариство охорони пам'яток історії і культуриФото: ЛОО Українське товариство охорони пам'яток історії і культури

 «Захищаємо вітражі, скульптури, всі підряд, які можуть бути під загрозою. На площі Ринок фонтани будемо захищати і скульптури коло Катедри. Ми не тільки на площі Ринок працюємо. Захищаємо по-різному, йдеться не лише про дерев’яні каркаси, а й про демонтаж. Деякі елементи будемо демонтовувати і ховати у сховища», – сказала Лілія Онищенко.

Фото: photo-lviv.in.ua Фото: photo-lviv.in.ua

За її словами, поки що захистити визначні об’єкти Львова намагаються реставратори. Вони користуються дослідженнями львівської реставраторки, яка вивчає Другу світову війну.

 «У нас немає досвіду захисту. У нас є дослідниця Ірина Горбань, яка вивчає такий досвід під час Другої світової війни. Ми намагаємося робити як тоді, на щастя, зараз є трохи більше матеріалів і можливостей», – зазначила вона.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах