Чи може роботодавець звільнити працівника за виїзд за кордон під час війни. Фото: unian.com
Чи може роботодавець звільнити працівника, який під час війни без попередження виїхав за кордон. Це запитання нині турбує багатьох. Розповідаємо про найпоширеніші аспекти трудових відносин під час воєнного стану.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Як повідомляють у Державній службі України з питань праці, відсутність працівника на робочому місці та невиконання ним трудових обов’язків у зв’язку з воєнними діями не може розглядатися як прогул без поважної причини. Звільнення працівників має відбуватися за процедурами, що передбачені чинним законодавством. Якщо працівник йде з роботи за власним бажанням або за угодою сторін, таке звільнення відбувається на підставі заяви працівника.
Тому у Держпраці рекомендують керівникам підприємств за відсутності заяви працівника про звільнення не звільняти його до завершення бойових дій.
У табелі обліку робочого часу можна проставляти позначку «інші причини відсутності», або трудовий договір із таким працівником може бути призупинений. При цьому підстави для збереження заробітку за таким працівником відсутні.
На місце відсутнього працівника роботодавець може прийняти іншого працівника на умовах строкового трудового договору.
Нагадаємо, в Україні ухвалили новий закон, який регулює трудові відносини в умовах воєнного стану. Зокрема, закон передбачає норми щодо заробітної плати, звільнення працівників, відпусток.
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.