Львівські диґери зсередини показали Медову печеру Фото: facebook.com/Андрій Риштун
У Львові є справжня печера! Йдеться про Медову печеру, яка розташована у східній околиці Львова, при однойменній вулиці Медової Печери. Львівські диґери там побували і поділились світлинами у мережі.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
«А Ви знали, що у Львові є справжня печера? З трьома залами, кристалами і ракоходами. І що можна цілком легально в неї полізти. Там себе відчути спелеологом і трошки розвіятися від новин з фронту. Мова піде про Медову Печеру на однойменній вулиці у Львові», – написав львівський дослідник, співзасновник проекту Explorer Lviv, Андрій Риштун.
За словами Андрія Риштуна, вхід у печеру розташований на невеличкій галявинці. До печери можна зайти не згинаючись, якогось спеціального спорядження не потрібно. Далі є перехід у другу залу.
У другій залі печери темно, тож знадобиться ліхтарик. За словами диґера, обидві «кімнати» печери є просторими, тож боятись нічого. В кінці другої зали йде вузький та довгий хід в третю залу, частину якого можна пролізти лише на животі. Довжина лазу становить близько десяти метрів.
Третя зала печери найцікавіша – стіни тут жовті. За словами Андрія Риштуна, саме тому печеру і назвали Медовою, адже стіни наче медом помазані. В цій залі є кілька місць для ночівлі та один засипаний вихід нагору. Також є невелика кількість води. Температура тут нижча, ніж надворі.
«Коли ти в печері, то відчуваєш себе наче в іншому світі. Ніби ти і не у Львові, і не у бомбосховищі. Найцінніше в цій печері – це чудові місця для фотографій. Дивіться самі. Де ще у Львові можна такі зробити?», – написав Андрій Риштун.
Довідково. Медова печера або Медунка — печера, геологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована у східній околиці Львова, при вулиці Медової Печери (місцевість Майорівка). 2009 року Медова печера включена до меж зеленої зони «Майорівка» Винниківського лісопарку.
Ця печера штучного походження (за винятком кількох тріщин тектонічного походження). Видовбана 1850 року в каменярні, що існувала тут того часу. Обидві її назви походять від жовтуватого, наче мед, кольору вапняку, в товщі котрого утворено зали. Стіни перших двох великих зал печери на даний час повністю вкриті кіптявою від смолоскипів, і ці дві зали є відкритими та легкодоступними для відвідувачів, які зазвичай залишають після себе великі об'єми сміття. Фауна Медової печери налічує дев'ять видів кажанів, серед яких відносно звичайними є чотири, зустрічаються й рідкісні.
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.