У Львові проводять 3D-сканування пам’яток архітектури

У Львові проводять 3D-сканування пам’яток архітектури

У Львові проводять 3D-сканування пам’яток архітектури Фото: anderver.livejournal.com

Події
06 травня 2022 12:18

У Львові проводять 3D-сканування пам’яток архітектури. Лазерне сканування дозволяє зафіксувати усі параметри пам’ятки і, у разі руйнування, відворити її точну копію.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь щоб бути в курсі найважливішої інформації. 

Такі роботи, для потреб в реставрації, у місті розпочали ще до війни, а в сьогоднішніх умовах вони є особливо актуальними. І якщо раніше для сучасного документування об’єктів використовували і дрони, то зараз безпілотники можуть застосовувати тільки в інтер’єрах.

«3D-сканування – дуже потрібна річ. Його треба мати на випадок збройного конфлікту й руйнування. Адже це документація, за якою потім можна відтворити пам’ятку. Це також добрий інструмент для реставраційних робіт. Ми можемо базуватися на ньому при виготовленні проектно-кошторисної документації», – розповіла начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.

Раніше таке 3D-сканування виконувалось під час проєктування замість традиційних обмірів, а зараз робимо на найважливіших пам’ятках. У сьогоднішніх умовах використання дронів обмежено. Тому сканування виконується іншими методами, але дрони використовуються в інтер’єрах.

На сьогодні в місті в основному оцифровано унікальні пам’ятки. Серед них – Домініканський та Бернардинський костели, каплиця Боїмів та Сикстів, тощо.

Оцифрування об’єктів культурної спадщини проводять за позабюджетні кошти.

«Це робиться не за міські кошти, а за кошти доброчинців. У Львові маємо щонайменше 2-3 фірми, які можуть виконувати ці сканування», - додала Лілія Онищенко.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах