На Львівщині встановлюють перші модульні укриття

На Львівщині почали встановлювати модульні укриття

На Львівщині почали встановлювати модульні укриття Фото: loda.gov.ua

Події
07 жовтня 2022 16:28

На Львівщині почали встановлювати модульні бомбосховища. Такі споруди передбачені для захисту від ударної хвилі та уламків боєприпасів. Вартість модульного бункера понад 200 тисяч гривень.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Вперше модульні захисні сховища встановлюють у Великомостівській громаді. У селі Купичволя на території дитячого садка встановили таку модульну конструкцію, бо садок не мав свого укриття. Модульний бункер облаштували дитячими меблями та запасом питної води. Саме сховище розраховане на 25 місць.

«Такі модульні бункери чудова альтернатива, щоб забезпечити в найкоротші терміни захисними укриттями будь-які заклади чи установи, що не мають своїх сховищ або потребують додаткового облаштування для захисту. Встановлюються та виготовляються вони дуже швидко – до 3 днів», – начальник Червоноградської районної адміністрації Андрій Дяченко.

Таку ж конструкцію встановлюють на території школи у селі Бутини. Сьогодні там укріплюють споруди, зокрема насипають ґрунт, облаштовують вхід до укриття та встановлюють вхідні двері. Це сховище розраховане на одночасне розміщення 100 осіб.

Вартість модульного бункера складає понад 200 тисяч гривень. Кошти виділили з місцевого бюджету Великомостівської територіальної громади.
 
Розробили таку технологію компанія «Індустрія ЛВ» та «Хоббіт Хаус», що на Львівщині. Їх основа виготовляється з бетону марок Б35-Б40 (такий бетон використовують для будівництва бункерів). Конструкцію заглиблюють під землю на 1 метр і роблять насип висотою 2,1 метра, укритий травою.

Бетонні конструкції складаються з трьох частин, всередину можна провести всі комунікації. Також модулі можна з‘єднувати один з одним, що забезпечить ще більше додаткових місць в разі небезпеки.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах