У Львові власник зруйнував цінні архітектурні елементи у Кам'яниці Зухоровичівській на Площі Ринок

У Львові власник зруйнував цінні архітектурні елементи у Кам'яниці Зухоровичівській на Площі Ринок

У Львові власник зруйнував цінні архітектурні елементи у Кам'яниці Зухоровичівській на Площі Ринок Фото: city-adm.lviv.ua

Події
10 листопада 2022 11:06
Автор: Юрій Богун

У Львові власник зруйнував цінні архітектурні елементи у Кам'яниці Зухоровичівській на Площі Ринок. Про це повідомили у Львівській міській раді.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Управління охорони історичного середовища ЛМР зупинило незаконні роботи, як тільки виявило їх. На власника – ТзОВ ВКК «ПФ - Онікс» – наклали штраф у розмірі 170 тисяч гривень. Крім цього, місто звернулось у поліцію і в Міністерство культури та інформаційної політики України.

Однак, власник оскаржує штраф у судовому порядку. Поліція кримінальне провадження не відкрила, а скерувала матеріали справи в Інспекцію Державного архітектурно-будівельного контролю, яка насправді  не має повноважень щодо пам'яток національного значення.

За інформацією начальниці управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілії Онищенко, міська рада звернулася до суду щодо відновлення пам’ятки.

 «Ця компанія викупила на аукціоні комунальні приміщення Львівської міської ради. В  будинку на плозі Ринок, 40 без жодних дозволів демонтували частину офіцини, зруйнувавши дерев’яні перекриття. Штраф у 170 тисяч грн, який вони оскаржують, – дуже м’яке покарання. Бо вони знищили цінні архітектурні елементи, зокрема різьблені балки. І це після того, як уклали охоронні договори, де зобов’язалися зберігати пам’ятку. Тобто, вони розуміли, що роблять», - зазначила Лілія Онищенко.

Вона додала, що власник не тільки зруйнував пам’ятку на пл. Ринок, але й хотів захопити частину двору загального користування. «У дворі будинку, що є в загальному користуванні мешканців, почалися земляні роботи», - зазначила Лілія Онищенко.

Будинок № 40 на площі Ринок – Кам'яниця Зухоровичівська – споруджений у XVII ст. У другій половині XVIII столітя належав монастирю святого Онуфрія. У 1773 році на замовлення члена Ставропігії королівського поштмейстера Антона Дейми будівля була перебудована і прикрашена фігурами атлантів.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах