Скандал: ректор медуніверситету у Львові принижував студенток

Скандал: ректор медуніверситету у Львові принижував студенток.

Скандал: ректор медуніверситету у Львові принижував студенток. Фото: lviv1256.com

Події
21 червня 2023 13:28

У Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького розгорівся скандал через ректора, який принижував студенток. У понеділок, 19 червня, там відбувся розподіл студентів на інтернатуру. Це процедура, коли після шести років навчання випускники обирають майбутню спеціалізацію. Окрім того, що сама процедура відбулася із порушеннями, ректор університету Борис Зіменковський дозволив собі принижувати студентів та говорити сексистські жарти на їхню адресу. Про це повідомила студентка університету Марія Грищук у Facebook.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Дівчина опублікувала короткі відео, на яких Борис Зіменковський коментує прізвища та обрану спеціалізацію студенток. Його жарти підтримують інші члени комісії.

Коли одна студентка сказала, що обирає для спеціалізації хірургію, Борис Зіменковський відповів, що «це сумно» і він таку «знати би не хотів». «А якби рибу фарширувала?», – питає ще одна членкиня комісії. «Та рибу! А якби мене заріже вночі?», – відповідає ректор.

Іншій студентці Борис Зіменковський сказав, що людині з прізвищем Вовкодав «не можна до дітей». А ще одній на запитання про те, що їй робити з розподілом, порадив «повіситись». 

«Та я жартую! Що, не ясно?», – говорить ректор медуніверситету на одному з відео.

Студентка Марія Грищук також розповіла, що процедура розподілу, що базується на рейтинговій системі, відбулася із кількома порушеннями. Одне з таких порушень позбавило кількох студентів вищих місць у рейтингу.

«Були окремі рейтингові списки студентів зі спеціальностями "Медицина" та "Педіатрія", проте, за проханням студентів-педіатрів та за погодженням МОЗ, було дозволено студентам за спеціальністю "Педіатрія" бути в рейтингу студентів за спеціальністю "Медицина", про що не були повідомлені решта студентів, що призвело до порушення порядку рейтингового розподілу та втрати місць», – пояснила Марія Грищук.

Також вона розповіла, що адміністрація університету невчасно повідомляла студентів про процедуру розподілу на інтернатуру і про кількість місць, не враховувала для складання рейтингу для розподілу результати об’єктивного структурованого клінічного іспиту та не надала регламенту процедури, а на питання студентів відповідати відмовилась. Зокрема, за словами Марії Грищук, декан медичного факультету №2 Олександр Надрага вимикав студентам мікрофон, коли вони хотіли поставити запитання про організацію розподілу.

«Хотілося б хоча б мінімальної поваги до випускників, які приймають важливе рішення своєї майбутньої спеціалізації», – додала Марія Грищук.

На допис дівчини відреагували деякі представники медичної спільноти Львова та України, які закликають Міністерство охорони здоров’я розібратися у ситуації і покарати ректора Львівського медичного університету Бориса Зіменковського. 

Зазначимо, що 83-річний Борис Зіменковський очолює Львівський національний медуніверситет із 1998 року. 

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах