Авіакатастрофа в Актау: Азербайджан чекає вибачень від Росії щодо збитого пасажирського літака

Авіакатастрофа в Актау: Азербайджан чекає вибачень від Росії щодо збитого пасажирського літака.

Авіакатастрофа в Актау: Азербайджан чекає вибачень від Росії щодо збитого пасажирського літака. Фото: rbc.ua

Події
27 грудня 10:06

25 грудня 2024 року поблизу міста Актау в Казахстані сталася авіакатастрофа, яка викликала напруженість між Азербайджаном і Росією. Азербайджанські представники заявляють, що мають підстави вважати, що літак був збитий російською ракетою, і наполягають на офіційному визнанні цього факту.

Що сталося в Актау?

Згідно з попередніми даними, 25 грудня літак, що виконував рейс із Баку до Алмати, зник із радарів поблизу міста Актау. Невдовзі на місці катастрофи знайшли уламки повітряного судна. На борту знаходилися 67 осіб, із яких 38 загинули. Причини трагедії досі офіційно не підтверджено, але Азербайджан заявляє, що літак міг бути збитий ракетою.

Офіційні заяви з боку Азербайджану пролунали після аналізу фрагментів літака, де було виявлено сліди вибухових речовин. Представники країни також наголосили, що російські військові проводили навчання в районі події, що могло призвести до помилкового пуску ракети.

Як це впливає на людей?

Ця трагедія викликає багато запитань, важливих не лише для родичів загиблих, а й для всього регіону. Люди потребують:

  • Офіційного розслідування та роз’яснення обставин події;
  • Гарантій безпеки польотів у майбутньому;
  • Чітких дій від міжнародних організацій, щоб уникнути подібних інцидентів.

Родичам жертв катастрофи вже запропонували психологічну допомогу та матеріальну підтримку. Проте суспільство наполягає на прозорості розслідування.

Яка позиція Росії?

Росія поки що офіційно не коментувала ці звинувачення. У Міністерстві оборони заявили, що проводяться внутрішні перевірки, але поки що відсутні докази, які підтверджують участь російських військових. Однак у багатьох країнах ця ситуація викликала занепокоєння щодо безпеки міжнародного повітряного простору.

Тим часом представники Азербайджану звернулися до міжнародних структур, включаючи ООН і ICAO (Міжнародну організацію цивільної авіації), з проханням провести незалежне розслідування.

Очікується, що у найближчі дні обидві сторони виступлять із новими заявами. Ситуація продовжує розвиватися, і від її розв’язання залежить подальша стабільність у регіоні.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах