Як вирішиться питання, якщо Трамп відмовиться давати допомогу Україні, але Конгрес – ні - Фото: Joshua Roberts / Getty Images
На тлі останніх новин в українців постало питання – якщо Дональд Трамп відмовиться надавати допомогу Україні, але Конгрес (зокрема більшість у ньому) виступатиме за продовження підтримки, то які можливі сценарії розвитку подій? Vgorode вирішив розібратися в цьому питанні.
У США бюджетні питання, зокрема фінансування допомоги іншим країнам, ухвалюються Конгресом. Якщо обидві палати – Палата представників і Сенат – схвалять законопроєкт про допомогу Україні, президент може або підписати його, або застосувати право вето.
Якщо Трамп заветує закон про допомогу Україні, Конгрес може подолати це вето кваліфікованою більшістю голосів:
Якщо така підтримка є, закон набуде чинності без згоди президента.
Навіть якщо Конгрес ухвалить допомогу, президентська адміністрація може гальмувати виконання рішень. Наприклад, уряд може затримувати постачання зброї чи переказ коштів, посилаючись на бюрократичні чи стратегічні причини.
Якщо більшість у Конгресі підтримує Україну, а Трамп буде проти, це може стати предметом політичних торгів. Також тиск може чинити американський військовий і дипломатичний істеблішмент, а союзники США – ЄС, Велика Британія, НАТО.
Якщо президент заблокує традиційні механізми допомоги, Конгрес може знайти альтернативні способи, наприклад:
Якщо Конгрес буде рішуче налаштований підтримувати Україну, навіть Трамп не зможе повністю заблокувати допомогу. Проте він може ускладнити процес, що сповільнить і зменшить обсяги підтримки.
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.