Однією з найбільш розповсюджених машин для змішування м’ясних та інших подрібнених продуктів є фаршемішалка шнекова, яку можна придбати у компанії Rozfood.
Коли казати загалом, то шнек і спіраль — це різні фігури. З першим все зрозуміло, в механіці — це стрижень із суцільною гвинтовою поверхнею по його довжині, яка до нього щільно прилягає. Відносно другого — існує багато тлумачень даного терміну. До нашого випадку, тобто до робочого механізму фаршемішалки, по сенсу найближче підходить математична тримірна циліндрична спіраль. А як ще точніше, то вона має бути утворена не рухомою крапкою (про «r» як функцію від «Θ», ви вже вибачте, не будемо навіть згадувати), а відрізком, довжина якого дорівнює ширині смуги, яка й утворила спіраль.
А коли говорити зокрема про робочі механізми фаршемішалок, то спіральні машини нерідко називають шнековими. Тут може бути кілька варіантів. Перший цілком схожий на згадану вище тримірну спіраль:
Це робочий механізм «Спіраль проста або стандартна». Вона не затягує у фарш повітря й не масажує інгредієнти, а навпаки, працює з ними обережно, проте змішує якісно. Для щільніших сумішей з дещо більшою вагою використовують шнекову спіраль, посилену діаметральними перемичками:
Коли доводиться працювати із досить щільними та в’язкими масами, особливо у великих об’ємах, то для цього краще підходить посилена шнекова спіраль із центральним валом:
І, нарешті, суцільний спіральний шнек являє собою той самий механічний шнек, про який була мова на початку розділу:
Його часто використовують для вимішування аморфних сирних мас до однорідної консистенції.
У якості робочих механізмів фаршемішалка може мати один або два спіральних шнеки. У першому випадку конструкція простіше, за рахунок чого сама машина — дещо дешевша. Але другий варіант має незаперечні переваги.
Коли у діжі працює тільки один шнек, то інгредієнти перемішуються лише у вертикальній площині. Переміщення маси по всьому об’єму утруднене, а для вивантаження зазвичай ставлять додатковий механізм, що нахиляє діжу. У машині з двома шнеками інгредієнти перемішуються як у горизонтальній, так і у вертикальній площинах. Фаршева маса рухається по всьому внутрішньому об’єму і краще перемішується, на виході отримують більш гомогенну суміш. Вивантаження готового напівфабрикату роблять через бокові люки, для цього привід вмикають на реверс.
Компанія Rozfood пропонує фаршемішалки, у яких спіралі посилені центральними валами, а у діжах працює по два шнеки. Характеристики:
1. Об’єм діжі, л: 600
2. Завантаження, не більше, л: 525
3. Максимальна потужність, кВт: 8
4. Реверс — так
5. Кількість швидкостей обертання валів, шт: 3
6. Кошик для вивантаження: DIN 9797 (китаянка)
Відкриття кришки — механічне. Матеріал виготовлення — нержавіюча сталь AISI 304. Під час купівлі фаршемішалки є можливість придбати разом з нею щогловий підйомник китаянок.