У Львові презентували електронну медкартку пацієнта

Фото взято з сайту dgp145.ru

Фото взято з сайту dgp145.ru

Транспорт та інфраструктура
14 жовтня 2015 13:01

Львів стане одним із пілотних міст після Києва, де у Військово-медичному клінічному центрі Міністерства оборони України впроваджуватимуть систему електронної медицини. Так, сьогодні тут офіційно дали старт проекту впровадження електронної картки пацієнта: наразі розпочинають дослідну експлуатацію, реалізувати ж обіцяють до кінця року.

У квітні 2015 р. робоча група Міністерства оборони України, спільно з компанією  "Eleks", Ощадбанком та волонтерами, розпочала впровадження системи е-медицини, розпочинаючи з електронної картки пацієнта. Уже в серпні вона пілотувала з рішенням в хірургічному блоці і приймальному відділенні та навчила перших лікарів користуватися системою. Усю систему побудовано за ресурси донорів і за допомогою волонтерів, завдяки чому проект з бюджетом в 10 млн грн. запустили для госпіталю безкоштовно. У недалекому майбутньому заплановано масштабувати систему на всі військові госпіталі, аби забезпечити більш швидке надання першої допомоги і більш якісне лікування.

"У цілому світі військові технології та військова медицина завжди йдуть на декілька кроків попереду. І мені приємно, що власне завдяки е-команді, яка сьогодні почала працювати в Міністерстві оборони, ця тенденція дійшла і до України. Також дуже приємно, що львівська команда активно до цього долучається. І, власне, проект, який сьогодні презентують, – це можливість оперативно отримати інформацію про стан здоров’я військового, який, скажімо, щойно отримав поранення і прямує на госпіталізацію, а лікарі вже можуть готуватися до надання йому якісної допомоги. Це речі, які є звичними у світі, однак у військовій медицині в Україні, на превеликий жаль, такого ще не було. Важливо також, що все те, що ми будемо спільно робити для військових, автоматично робитимемо й для Львова. Звичайно ж, усі наші технології передаватимемо й іншим містам України, тому що немає нічого ціннішого за здоров’я українців. Тим паче, ми робимо це все на велике свято, і я вірю, що Покрова це все благословляє і скеровує в добру путь", – зазначив під час презентації міський голова Львова Андрій Садовий.

За словами радника міського голови Львова Яніки Мерило, електронно-медична картка пацієнта дасть можливість лікарям і медичному персоналу у віддаленому доступі переглянути історію хвороби пацієнта, його діагноз та клінічні дослідження, що дозволить швидше та більш якісно надавати медичну допомогу. Вона також даватиме змогу замовити собі цифровий рецепт, отримати певні види довідок або й записатись на прийом до лікаря. "До прикладу, якщо ти кожного місяця маєш отримувати певні ліки, то тобі не треба буде знову і знову стояти в черзі – ти зможеш одразу прийти в аптеку й отримати той рецепт, який ти замовив через Кабінет мешканця. Це важливо не лише для пацієнтів, а й для лікарів, адже вони матимуть змогу бачити історію хвороби, зроблені рентгени та аналізи. Це даватиме їм більш комплексну картину, що означає і більш точний діагноз. Також це допоможе отримати відповідні довідки: скажімо, якщо вам потрібно оновити водійські права, то для чого ще раз здавати ті аналізи, які ви вже здавали незадовго до цього? І що також важливо – картка даватиме можливість записатися на прийом до лікаря. Загалом, це дуже довгий процес, однак важливо, що ми вже рухаємось правильним шляхом", – зазначила вона.

Керівник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Іван Гайда підкреслює: впровадження такої картки означатиме 2 роки вперед у розвитку військової медицини країни.

Нагадаємо, Львів – перше місто в Україні, яке в червні цього року відкрило інтернет-портал "Особистий кабінет мешканця" з важливими електронними послугами (замовлення завірених копій ухвал ЛМР, видача довідок про перебування на квартирному обліку, довідки про несудимість в МВС, довідки про доходи в ДФС, а також низка електронних сервісів, таких як електронне звернення тощо). Окрім цього, наприкінці місяця почнуть видавати перші електронні Картки львів’ян – учасників АТО. Це сучасні соціальні банківські платіжні ID-картки, що надаватимуть доступ до 20 послуг, зокрема: звільнення членів сімей учасників АТО від квартирної плати, безкоштовний проїзд у комунальному транспорті, безкоштовне харчування у дитячих садках та школах їхніх дітей, надання одноразової матеріальної допомоги, доступ до порталу "Особистий кабінет мешканця" тощо. 

Львів у новинах:

Каштані Бріоті та сливи Піссарді: які дерева висадять у центрі Львова 

Львівські поліцейські роздають жінкам рожеві троянди (фото) 

Без паніки: у Львові загудять сирени 

ТОП РОЗДІЛУ
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах