GPS-табло руху трамваїв заплутують львів’ян: пояснення фахівця

GPS-табло руху трамваїв заплутують львів’ян: пояснення фахівця

Фото: Роман Балук/ZIK

Більшість мешканців Львова не розуміють принцип роботи інформаційного табло щодо руху трамваїв. Львів’яни неодноразово стикались з проблемою, коли на табло висвітлюються дані про те, що трамвай приїде через 5 хв, але насправді на зупинку він прибуває тільки через 10 хв. В чому ж справа, вирішили з’ясувати журналісти IA ZIK – ситуацію прокоментував інженер ЛПК "Львівелектротранс" Павло Маковецький, цітує zik.ua.

За його словами, табло працює за допомогою системи GPS, яку встановили у всьому міському електротранспорті. Інформація про те, де зараз перебуває той чи інший трамвай, допомагає вирахувати час. "Робота табло полягає в позиціонуванні трамваю і розрахунку часу до точки його прибуття. Зараз іде тестування, ми поєднуємо систему, яка в нас вже є (GPS-трекери – це приймально-передавальний пристрій, призначений для дистанційного стеження за мобільним об’єктом, – ред.), з системою від німецької компанії "Сварко". Це дуже клопітка праця, спеціалісти вже давно працюють над цим. Якщо система працюватиме успішно, підключать модуль інтеграції, і тоді відображатимуться дані по всіх трамваях, навіть якщо трамваї на маршруті №2 будуть без GPS", –зазначив спеціаліст.

Він також розповів, як появляється інформація на табло: "ЛПК "Львівелектротранс" дані з трамваїв передає через GPS, які обробляються на сервері бази даних і через модуль відправляються на сервер компанії "Сварко", аж тоді вона вже відправляється на табло".

Інженер пояснив, що коли на табло висвітлюється інформація про те, що трамвай приїде через 5 хв, а приїжджає через 10 хв, то це через певні технічні нюанси: "Можливо, зависають GPS-трекери. Але ми над чим працюємо, і зовсім скоро ця проблема вирішиться".

Люди помічають, що інформації про трамваї на маршруті №2 висвітлюється краще і майже на усіх табло, порівняно з іншими. Відтак, інженер підприємства, зазначив, що на цьому маршруті компанія "Сварко" встановила бортовий комп’ютер.

"У трамваях маршруту №2 встановлено бортовий комп’ютер, який дає змогу точніше відображати дані. Наразі такі системи встановлені тільки на одному маршруті, у 20 трамваях. Зараз планують докупити ще, щоб повністю перекрити весь парк, але коли це буде реалізовано, поки невідомо. Усім цим займається компанія "Сварко", – зазначив Павло Маковецький і додав, що зараз відбувається повне оновлення всієї системи.

Також інженер зазначив, що дуже добре було б розширити функції табло. "Подавати більшу інформацію на табло – реально. На сьогодні відображається час і дата. А, в ідеалі, можна було б виводити на табло температуру у місті та час прибуття маршрутних таксі, адже у всіх львівських маршрутках теж встановлено GPS-навігатори".

Львів у новинах:

Якою буде погода у Львові в найближчі дні 

У Львові поцупили Бандеру

Стало відомо, скільки коштують квитки на потяг зі Львова до Варшави і Вроцлава