Вай-фай у Львові: де вже є і де буде

Новина - Транспорт та інфраструктура - Вай-фай у Львові: де вже є і де буде

Новина - Транспорт та інфраструктура - Вай-фай у Львові: де вже є і де буде

Транспорт та інфраструктура
22 червня 2016 13:21

Громадський транс­порт, кафе, музеї, площі міста вже давно підключилися до вільного доступу до мережі Інтернет. І все задля того, щоб львів’яни  і туристи, які гуляють містом, могли без проблем в будь-який час знайти потрібну інформацію. Очевидно, що потреба в такій новації зростає, бо ж нещодавно у міськраді заявили про розширення зони Wi-Fi містом. Усі, хто із смартфоном зможе безкоштовно підключитись у цю зону. Для підключення не потрібно жодних паро­лів – лише одноразовий перегляд рекламної заставки спонсора.


Wi-Fi у Львові: необхідність чи забаганка?


Нагадаємо, в історичній частині міста Лева незабаром з’явиться безкоштовний доступ до інтернету. Підписання такої угоди між міськрадою та компанією “Воля”  13 червня погодив виконком міськради. Заступник директора департаменту розвитку Львівської міськради Тимофій Александронець розповів, чому Wi-Fi  у Львові є потрібним як для львів’ян, туристів міста, так і для міста. 

“Отримали електронну петицію декілька місяців тому, де було зазначено потребу зробити в центрі міста вільний доступ до Wi-Fi. Після чого ми оголосили конкурс на вибір компанії. Таким переможцем стала компанія “Норматек”, яка є частиною групи компанії “Воля”. Компанія забезпечить безкоштовним швидкісним інтернетом частину міста від вулиці Університетської до вулиці Підвальної та проспекту Шевченка”, – каже  Тимофій Александронець. До речі, нові місця з доступом до мережі Wi-Fi ще торік з’явилися не лише в історичному центрі Львова. Як писала “Пошта”, серед них: дитячий майданчик “Я люблю Львів”, на вул. Стрийській, 61, парк “Студмістечко НУ “Львівська політехніка”,  площа перед пам’ятником М. Грушевському, алея “Campus НУ ім. Івана Франка”, що на вул. Медової Печери, 39, парк біля Львівського цирку, зупинка транспорту на вул. Кн. Ольги, 71, 8-ма міська клінічна лікарня, міський пологовий будинок, сім навчальних закладів, ринок “Південний” і ТЦ “Шувар”, автовокзал “Північний” (колишня АС №2) та інші. 

Зі слів Антона Шишкіна, інженера ЛКП “Міський центр інформаційних технологій”, згідно конкурсу, який виграла компанія “Воля”, найближчим часом до Wi-Fi зони має підключитись і площа Ринок, площа навколо оперного театру, проспекти Свободи й Шевченка, площа Данила Галицького, територія Лялькового театру. Наразі проект працює в тестовому режимі, та інженер каже, що львів’яни вже сьогодні можуть без проблем користуватись послугую.  

“На власному прикладі встиг протестувати такий доступ до інтернету. Користувався звичайним серфінгом: перегляд новин, фейсбук-стрічки, з мого прикладу – це зручно. Не побачив різниці чи це 3G-інтерент, чи то Wi-Fi” – каже співрозмовник.


Кому це вигідно?


Львів – місто інноваційних, інтелектуальних та творчих індустрій. Ще кілька років тому Львів був одним із центрів інформаційних технологій в Україні. Сьогодні він вже претендує називатися ІТ-столицею. Чому місту цікаво  впроваджувати безкоштовні  “вайфаїзовані зони”, веде далі розмову Тимофій Александронець. 

“Львів має один із пріоритетів – сферу інформаційних технологій. На сьогоднішній день сфера інформаційних технологій по об’єму експорту займає третє місце на державному рівні. Це означає, що ця галузь дозволяє державі й місту швидше розвиватися. Вже маємо складену програму цифрового перетворення, яка передбачає використання інформаційних технологій  у всіх галузях міста: медицині, транспорті, системі безпеки. Потрібно зауважити й те, що далеко не у всіх європейських містах, що користуються попитом у туристів є можливість скористатись безкоштовним Wi-Fi. Наприклад, у Берліні це платно. Думаю, Львів має показати добрий приклад на міжнародній арені”, – запевняє Тимофій Александронець. 

Зі слів Антона Шишкіна, від подібних конкурсів щодо забезпечення Wi-Fi зоною вулиці міста, місто виграє вдвічі більше – це й імідж, і питання безпеки. 

“Ми ні на хвилину не зупиняємось у питаннях безпеки. Компанія “Воля”, яка перемогла у конкурсі, підготувала для львів’ян якісний інтернет-зв’язок, де тендерною умовою було те, що місто має право давати частку інтернет-каналу, таким чином, через Wi-Fi можемо підключити відеоспостереження, і розширити зону спостереження в центральній частині міста. Так зробимо Львів ще безпечним”, – розповідає Антон Шишкін, інженер ЛКП “Міський центр інформаційних технологій”


Wi-Fi в музеях, парках, школах…


“Зоною вільного Wi-Fi” позначено чимало громадських місць, парків чи громадського транспорту. Та це не означає, якщо є наліпка на тій чи іншій будівлі, це забезпечить вам безперешкодний перегляд улюбленого серіалу в цьому місці. Інша справа, якщо це приватні структури: ресторації, фаст-фуди, музеї, готелі та гостели. До слова, кілька років тому міськрада спільно з мобільним оператором ініціювала проект “Wi-Fi у музеях Львова”. Сьогодні такою послугою можна скористатись у Львівському музеї історії релігії, у національному музеї імені Андрея Шептицького та Музеї етнографії та художнього промислу. Планували безкоштовну послугу провести й у Львівському історичному музеї, що на пл. Ринок, 4. Та чи справді така послуга є потрібною, певні не усі, зокрема, цього не розуміють люди старшого покоління. 

Антон Шишкін каже, що такі послуги є недешевими, та якщо це в інтересах тої чи іншої зони відпочинку, то, звичайно, потрібно подумати над безкоштовним Wi-Fi. 

“Щоб розуміли, одна якісна Wi-Fi точка коштує 100 дол. Ще 20-30 % витрат ідуть на керування цими точками, тоді зрозуміло, наскільки це затратно. Якщо музеї стануть інтерактивними, а  їхні експозиції вимагатимуть вільного доступу до Інтернету, то це потрібно робити. Інше питання щодо парків. Wi-Fi для них – це інвестиція. Якщо в парках немає атракцій, тоді ж потрібен вай-фай. Тим більше, якщо в таких зонах будуть проводити фестивалі, презентації, конкурси… Сьогодні жоден онлайн-стрім не запрацює безперешкодно на 3G-інтернеті. Над цим мають подумати комунальні підприємства, які опікуються такими зонами відпочин­ку”, – запевняє він. 

З його слів, сьогодні обо­в’язковою така новація є для шкіл, адже в нових методах викладання матеріалу для школярів не обійтись без доступу до мережі Інтернет.  

“У випадках шкіл – це соціальна необхідність, без цього школярі не отримають якісних знань. Без інтернету вчитель не зможе використати сучасну методику навчання. “Розумні класи”, інтерактивні пристрої, навчання в бібліотеках, комп’ютерних кла­сах – це потрібно. Тим більше, що гроші на такі речі закладено в програмі оновлення комп’ютерних класів. 

Місто ставить собі за мету стовідсоткове покриття шкіл інтернетом”, – резюмує Антон Шишкін.

Джерело: Пошта

Читайте ще новини Львова:

На Львівщині блискавка спопелила будинок

На Львівщині повалені дерева заблокували рух потягів та авто

Львівська влада повідомила, коли вирішить проблему з вивезенням сміття

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах