Стало відомо скільки коштуватиме проїзд після запровадження Е-квитка у Львові (відео)

фото з сайту  vk.com

фото з сайту vk.com

Транспорт та інфраструктура
14 вересня 2016 10:51

Невдовзі Львів отримає кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на запровадження у місті електронного квитка. Про те, скільки коштуватиме одноразовий проїзд та якими будуть різновиди довгострокових транспортних карток, говорили під час дискусії "Громадський транспорт у Львові: швидкі та довгі рішення".

"Ми плануємо, що при застосуванні довгострокових квитків – наприклад, місячних – вартість проїзду залишиться на тому ж рівні, як зараз. Якщо пасажир купуватиме квиток на довший термін, то розрахункова вартість одного проїзду буде меншою, аніж нинішній тариф 4 гривні", – розповів під час дискусії Сергій Журбенко, менеджер проекту автоматизованої системи оплати проїзду ЛКП "Львівавтодор".

Тарас Спільник, приватний підприємець та власник автобусів, зазначив у коментарі  Tvoemisto.tv, що поява е-квитка, безперечно, покращить якість перевезень, однак львів’янам доведеться змиритися зі збільшенням вартості проїзду. "Перевізникам платитимуть за кілометраж. Як наслідок, автобуси перестануть ганятися один за одним. Водієві стане байдуже: їхати повним чи лише з одним пасажиром, – зазначив він. – Ще один плюс – маршрутки виконуватимуть вечірні рейси, адже кожен захоче зробити більший кілометраж і, відповідно, більше заробити. Але за цей комфорт львів’янам доведеться платити. Не думаю, що вартість одразу ж зросте до 8-ми гривень, але я також не впевнений, що вартість проїзду обмежиться лише 5-ма гривнями, як обіцяють".

"Чому йдуть розмови про 8 гривень? Тому що ми плануємо залишити можливість купівлі одноразового паперового квитка у водія, – пояснив під час дискусії Сергій Журбенко. – Це однозначно буде коштувати набагато більше, аніж зараз. Це загальноприйнята європейська і світова практика, яка спонукає мешканців переходити на транспортні картки. Саме таку практику рекомендують експерти ЄБРР".

Додамо, що у Львові планують запровадити такі види квитків й абонементів: 
- разовий паперовий квиток (70 хвилин поїздки з можливістю безкоштовних пересадок); 
- разовий електронний квиток (із можливістю здійснення безкоштовних пересадок упродовж 40-ка хвилин); 
- короткострокові абонементи – на 1, 2, 3, 5 діб без обмежень числа поїздок; 
- довгострокові абонементи – на 1, 6, 12 місяців з обмеженням кількості поїздок або без обмежень кількості поїздок; 
- різного виду пільгові персоніфіковані абонементи (для безкоштовного користування, для пільгового користування – учні, студенти). 

Попередні розрахунки вартості проїзду передбачають такі тарифи:

Стало відомо скільки коштуватиме проїзд після запровадження Е-квитка у Львові (відео) фото

Нагадаємо, ідею запровадження е-квитка у Львові обговорюють ще з 2011 року, відколи місто вирішило реформувати систему громадського транспорту. Проте, упродовж тривалого часу конкретних зрушень практично не було. Цьогоріч місто знову повернулося до цієї теми, визначивши ЛКП "Львівавтодор" підприємством, яке займатиметься втіленням електронного квитка. Невдовзі Львів отримає кредитні кошти від ЄБРР, після чого має стартувати повномасштабний процес реалізації проекту.

Читайте ще новини Львова:

Львів бере позику на Е-квиток: на що підуть гроші

Е-квиток у Львові: коли чекати та якою буде система

Для пільговиків введуть єдиний проїзний квиток

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах