Дивись: як у Львові реставрують унікальний "замок"

Новина - Транспорт та інфраструктура - Дивись: як у Львові реставрують унікальний "замок"

Новина - Транспорт та інфраструктура - Дивись: як у Львові реставрують унікальний "замок"

Транспорт та інфраструктура
25 жовтня 2017 15:09

У Львові проводиться реставрація унікальної будівлі – пам’ятки архітектури на вул. Генерала Чупринки. Роботи, вартість яких 1 млн. 300 тис. грн., виконує підрядна організації ПП "Оберіг-Груп" на замовлення управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, пише прес-служба ЛМР.

"Будинок на вул. Генерала Чупринки, 50-52 будувався від 1901 до 1907 року, за проектом архітектора Юзефа Сосновського. Це фактично два будинки під номерами 50 і 52. Вони мають два різних входи. Юзеф Сосновський будував будинок для себе. У ньому він мешкав певний час, пізніше продав його відомому львівському колекціонеру-бібліофілу Бесядецькому.

Оскільки архітектор будував його для себе, то докладав усіх зусиль, щоб зробити його незвичним. Сосновський використав усі сучасні на той час техніки і матеріали. На горі будинку є велика тераса і там був басейн. Будівельні матеріали, які використовували, були найновіші. Зокрема на цьому наріжнику використаний романцемент. Також Сосновський придумав розфарбувати розписами зовнішні склепіння, які є на балконі", – розповідає Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Фото: ЛМР

Фото: ЛМРФото: ЛМР

Фото: ЛМРФото: ЛМР

Фото: ЛМР

За її словами, зараз тривають роботи з реставрації наріжного балкону (наріжника), в якому найбільше постраждали елементи склепіння, на яких були розписи: частина їх зовсім втрачена. Зараз реставратори працюють зі стовпами, в середині яких була арматура. Арматура поржавіла і штучний камінь почав відпадати. Ще кілька років і місто могло б втратили цей наріжник.

Складність робіт на цьому об’єкті підтвердив Віктор Проданчук, директор підрядної організації ПП "Оберіг-Груп".

 "Об’єкт є дуже складним. Коли ми розпочали роботи і почали знімати штукатурку, то побачили "мільйон" тріщин, багато кусків повідвалювалося. Тому, зрозуміло, що цей об’єкт буде перехідним, напевно аж до літа. Роботи вже зроблені на 20%. Зараз відчищуємо усі елементи зі штучного каменю, відчищуємо усю ліпнину. Ковалі зняли метал і займаються ним в кузні: відчищають і доповнюють тими елементами, яких нема. Тобто зараз ідуть відчищувально-відновлювальні роботи", – наголосив Віктор Проданчук.

Як доповнив Андрій Федоришин, реставратор по каменю, етап розчисток вже закінчується. Також триває стабілізація тих конструкцій, які залишилися вцілілими, та виготовлення втрачених елементів, які ще цього року планують встановлювати на балконі.

Фото: ЛМР

Фото: ЛМРФото: ЛМР

Фото: ЛМРФото: ЛМР

Фото: ЛМР

Дивись ще:

Великий футбол: у Львові відбудеться матч Україна -Словенія 

Вщент: на Львівщині в аварії постраждала дитина 

Хто винен: екс-мер Львова з дружиною потрапили у ДТП 

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах