Як саме: у центрі Львова плануються масштабні зміни організації руху

Новина - Транспорт та інфраструктура - Як саме: у центрі Львова плануються масштабні зміни організації руху

Новина - Транспорт та інфраструктура - Як саме: у центрі Львова плануються масштабні зміни організації руху

Транспорт та інфраструктура
09 грудня 2017 10:46

Львівська мерія відсудила в апеляційному суді зупинку громадського транспорту на просп. Чорновола та односторонній рух по вул. Куліша, які раніше через суд першої інстанції скасував готель "Львів". Відтак, рішення міської комісії з безпеки дорожнього руху про масштабні зміни організації руху в центральній частині міста може бути впроваджене в дію, а зупинка громадського транспорту залишиться біля готелю "Львів". Відповідна постанова Львівського апеляційного адміністративного адмінсуду від 30 листопада оприлюднена в реєстрі судових рішень, пише Zaxid.net.

Нагадаємо, суперечки між розташованим у центрі міста готелем "Львів" і міськрадою тривають уже кілька років, проте нової сили конфлікт набрав у серпні 2016 року, коли міська комісія з безпеки дорожнього руху прийняла нову комплексну схему руху на частинах просп. Чорновола і вул. Городоцької, вул. Куліша, Шпитальній, Данилишина, Медовій.

Зокрема, передбачалося перенесення маршрутів громадського транспорту з вул. Куліша на просп. Чорновола, збільшення кількості смуг на початку просп. Чорновола до п’яти та облаштування там смуг громадського транспорту. Крім того, було заплановано пустити приватні автомобілі від ТРЦ Forum Lviv на вул. Городоцьку по вул. Куліша і Данилишина, а також облаштувати смугу громадського транспорту на початку вул. Городоцької і зробити об’їзд для автомобілів по вул. Шпитальній та Данилишина.

Проте нову схему, прийняту понад рік тому, поки так і не впровадили через судову тяганину. Готель "Львів" виступив з вимогою ліквідувати зупинку громадського транспорту під його стінами і залишити там автопарковку, яку комісія з безпеки руху вирішила зменшити.

Так, у червні 2017 року Галицький райсуд повністю задовольнив позов готелю і скасував передбачену новою схемою зупинку громадського транспорту на просп. Чорновола, розташовану під стінами готелю, а в липні скасував знак "Виїзд на дорогу з одностороннім рухом" на перехресті вул. Вагової і Куліша та знак "Дорога з одностороннім рухом" на перехресті вул. Зернової – Куліша – Балабана, зробивши таким чином ділянку вул. Куліша від Вагової до Зернової двосторонньою.

Однак мерія з такими рішеннями судів не погодилась і подала апеляцію, яку мотивувала тим, що договір про використання "кишені" біля входу до готелю на просп. Чорновола під парковку завершився ще в 2014 році. Мерія також наголосила на тому, що скасування частини нової схеми порушить всю схему руху транспорту.

Апеляційний суд не погодився з рішеннями Галицького райсуду. "Ця земельна ділянка перебуває у комунальній власності і Львівська міська рада у 2011 році надала її позивачу для забезпечення паркування автомобілів. Однак, листом від 24 березня 2014 року департамент повідомив ТзОВ "Готель "Львів" про те, що термін дії договору продовжено не буде. Жодних доказів на підтвердження існування згоди департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради щодо пролонгації дії договору на 2016 рік суду не надано. Отже, оскільки відсутня згода власника земельної ділянки на пролонгацію договору, а тому у позивача відсутні підстави користуватися цим об’єктом", – мовиться в постанові Апеляційного суду.

Апеляційний суд визнав, що нова схема руху не порушувала прав готелю "Львів" і скасував постанови Галицького райсуду.

Таким чином, зупинка громадського транспорту залишиться біля готелю "Львів", а вул. Куліша – односторонньою. Крім того, на цьому відрізку зможуть запровадити нову схему руху.

Дивись ще:

Фотофакт: львівська водійка оригінально вибачилась за автохамство

Відеофакт: Порошенко покатався на львівському електробусі

Фотофакт: як у Львові пасажири визволяють автобус зі снігового полону

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах