Дізнайся: коли відкриють артцентр "Фабрика Повидла"

Дізнайся: коли відкриють артцентр "Фабрика Повидла". Візуалізація: Львівська міськрада.

Дізнайся: коли відкриють артцентр "Фабрика Повидла". Візуалізація: Львівська міськрада.

Транспорт та інфраструктура
14 серпня 2020 12:36

Міський голова Львова Андрій Садовий розповів, коли відкриють артцентр «Фабрика Повидла» у Львові. За його словами, станеться це наприкінці 2021 року. Наразі власники досі очікують дозвіл на будівництво та реконструкцію від ДАБІ України.

Проєктом реконструкції «Фабрики Повидла» передбачені площі для виставок, виставковий простір, приміщення для роботи театру. Конструкції у просторі будуть мобільними, що дозволить працювати з різними виставками. Також тут будуть відпочинкові зони, кафе та простір для вуличних подій у дворику. Тут також організовуватимуть різні мистецькі практики для підлітків. Відтак, частину приміщень будуть залучати до роботи ще цього року.\

Дізнайся: коли відкриють артцентр «Фабрика Повидла». Фото: Lviv1256.
Дізнайся: коли відкриють артцентр «Фабрика Повидла». Фото: Lviv1256.

З боку вулиці Механічної планують добудувати мінімалістичний куб, який стане театральним простором. Виставковий простір матиме рухомі стіни, а у блоці для театральних та музичних виступів передбачили репетиційні зали та повністю оснащені гримерки, приміщення для зберігання техніки та елементів сценографії. На території працюватиме кав’ярня та ресторан, крамниця та відпочинкові зони.

Нагадаємо, будівля Артцентру — унікальний приклад фабрики, збудованої у модерністському неоготичному стилі наприкінці ХІХ століття. Перехожим споруда нагадує більше замок, ніж підприємство із виготовлення горілчаних напоїв, яке назвали на честь її засновника «Йозеф Кронік і син» (1872). Під час пізнього радянського періоду цей об'єкт перетворили на підприємство з виготовлення консервованих овочів та повидла. Назву «Фабрика Повидла» придумали митці, які почали використовувати ці приміщення у 2009−2010 роках. У 2015 р. комплекс придбала організація Harald Binder Cultural Enterprises, щоб створити міждисциплінарний артцентр.

Нагадаємо, якою буде "Фабрика повидла" у Львові після реконструкції.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах