Готуй гаманець: у міському транспорті Львова хочуть підвищити вартість проїзду

Готуй гаманець: у міському транспорті Львова хочуть підвищити вартість проїзду. Фото: Андрій Білий.

Готуй гаманець: у міському транспорті Львова хочуть підвищити вартість проїзду. Фото: Андрій Білий.

Транспорт та інфраструктура
10 березня 12:54

У Львові розрахували економічно обґрунтовані тарифи на проїзд у трамваях, тролейбусах і міських автобусах. Відповідно до цих обрахунків, проїзд у львівському електротранспорті мав би коштувати 12 гривень 43 копійки, а в автобусах – 14 гривень. Втім, тариф для пасажирів розраховуватиме ще управління транспорту Львівської міської ради після громадських слухань. Вони заплановані на 12 березня.

Не забудьте підписатися на канал Lviv.vgorode.ua в Telegram.

Необхідність коригування тарифу в «Львівелектротрансі» пояснюють подорожчанням основних складових тарифу: електроенергії на 45%, матеріалів і запчастин – на 20%, зарплати працівників та витрати на обслуговування транспорту – на 25%. Щомісяця збитки підприємства становлять 5 мільйонів гривень, які комунальне підприємство покриває самостійно. За розрахунками «Львівелектротрансу», економічно обґрунтованим тарифом на проїзд у трамваях і тролейбусах, замість нинішніх 6 гривень, є 12 гривень 43 копійки.

«Діючий тариф є збитковим для господарської діяльності підприємства, тому не дозволяє впроваджувати заходи з оновлення рухомого складу, покращення інфраструктури та підвищення кваліфікації персоналу. Щомісячно підприємство зазнає збитків у сумі приблизно 5 мільйонів гривень. Економічно обґрунтований тариф на перевезення електротранспортом у Львові становить 12 гривень 43 копійки. Відтак, підняття тарифу – це вимушений крок для стабільної роботи підприємства», – йдеться в повідомленні «Львівелектротрансу».

Комунальне підприємство «АТП-1» розрахувало, що економічно-обґрунтованим тарифом є понад 14 гривень, тоді як зараз проїзд по місту в автобусах коштує 7 гривень.

«Із часу останнього коригування тарифу на проїзд в автобусах значно змінилася вартість витратних матеріалів та обслуговування транспортних засобів. Через це нам бракує коштів для забезпечення якісного перевезення пасажирів. Запчастини подорожчали на 20%, обслуговування транспортних засобів – на 26%. Фонд оплати праці збільшився на понад 30%. Якщо тариф не буде змінений, "АТП №1" не буде в змозі вчасно проводити обслуговування та ремонт транспортних засобів і не зможе здійснювати належний випуск автобусів на маршрути», – розповів директор комунального підприємства «АТП №1» Орест Хамула.

Нагадаємо, що вартість проїзду в міському транспорті Львова переглядають приблизно раз на два роки. Востаннє вартість проїзду в львівських автобусах із 5 до 7 гривень зросла 1 лютого 2019 року, а в електротранспорті – у січні 2020 року.

Додамо, що львів'яни вимагають зменшити вартість проїзду в автобусах Львова. Відповідну петицію 10 лютого зареєстрував Остап Олексів. На його думку, зменшити вартість проїзду у Львові слід тому, що вартість палива з моменту попереднього подорожчання не збільшувалась, а навпаки. Восьмеро львів'ян згодні із ним і вже підтримали цю петицію. 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах