З 13 січня львівські пільговики зобов’язані завалідувати транспортну картку

З 13 січня львівські пільговики зобов’язані завалідувати транспортну картку

З 13 січня львівські пільговики зобов’язані завалідувати транспортну картку Фото: Юрій Богун

Транспорт та інфраструктура
12 сiчня 10:04

У четвер, 13 січня, у Львові стартує перший етап впровадження е-квитка. Відтак, в тестовому режимі розпочинає працювати автоматизована система оплати проїзду у громадському транспорті.

Як пояснив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Олег Забарило, на цьому етапі тестуватимуть обладнання та систему загалом, допомагатимуть пільговим категоріям населення адаптуватися до користування персоніфікованими картками «ЛеоКарт», аби в кінцевому результаті кожен міг самостійно валідуватися і почувати себе комфортно у громадському транспорті. Разом з тим, до кінця лютого можна буде здійснювати пільгові поїздки на основі звичайних посвідчень. Для пасажирів продовжує діяти готівкова форма оплати за проїзд. Вартість незмінна – 10 гривень.

Перший етап впровадження е-квитка

«Пільговики зобов’язані вже будуть завалідувати транспортну картку. Тобто ми вже поступово виводимо з використання посвідчення. З березня плануємо повністю перейти на надання пільговикам права  проїзду виключно на підставі транспортних карток «ЛеоКарт». Наше завдання на січень-лютий – максимально видати всім, хто звертається, транспортні картки. Аби з березня ми могли повністю відмовитися від посвідчень, а всі пільговики користувалися картками і валідували свій проїзд», – зазначив Олег Забарило.

Фото: city-adm.lviv.ua/Олександр МазуренкоФото: city-adm.lviv.ua/Олександр Мазуренко

Готівкова форма оплати проїзду продовжує діяти

На першому етапі продовжує діяти готівкова форма оплати проїзду. Вартість однієї поїздки залишається на рівні 10 гривень. Такою вона буде і надалі для тих пасажирів, які оплачуватимуть поїздки безготівково після того, як електронна форма оплати запрацює цілком – на другому етапі впровадження е-квитка. Також така форма оплати дозволить пасажиру в межах 40 хвилин здійснити безоплатну пересадку.

Другий етап впровадження е-квитка 

На другому етапі впровадження е-квитка пасажири зможуть оплачувати проїзд за допомогою спеціального мобільного застосунку, банківської картки, загальної транспортної картки «ЛеоКарт», або персоналізованої загальної транспортної картки «ЛеоКарт». Персоналізовану загальну транспортну картку «ЛеоКарт» можна буде придбати.

Після того, коли повністю запрацює електронна форма оплати за проїзд, пасажир, який не матиме е-квитка, зможе за готівку придбати паперовий квиток у водія. Коштуватиме такий одноразовий квиток 15 гривень та вже паперовий одноразовий квиток не даватиме права пасажиру здійснити безоплатну пересадку.

За словами Олега Забарила, перехід на безготівкову форму оплати планується на кінець першого кварталу – початок другого кварталу цього року.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах