На Грибовицькому сміттєзвалищі запрацювала біогазова електростанція

На Грибовицькому сміттєзвалищі запрацювала біогазова електростанція

На Грибовицькому сміттєзвалищі запрацювала біогазова електростанція Фото: city-adm.lviv.ua/Роман Балук

Транспорт та інфраструктура
21 травня 2022 12:29

Сьогодні, 21 травня, на полігоні твердих побутових відходів у селі Великі Грибовичі запрацювала сучасна біогазова електростанція. Вона викачує газ з полігону та перетворює його на електроенергію.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

«Це проєкт, який буде приносити кошти для громади міста у наступні роки. Ми комплексно вирішуємо питання поводження з відходами у Львові. Установка, яка починає працювати, - приклад, як, незважаючи ні на що, працюємо, створюємо нові робочі місця та сплачуємо податки. Також це покращує екологію в регіоні», — розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Рекультивація полігону у Великих Грибовичах є проєктом, який місто реалізує завдяки підтримці європейських банків. Наразі триває технічна рекультивація: дегазація, спорудження системи очистки фільтрату та формування тіла полігону.

На Грибовицькому сміттєзвалищі запрацювала біогазова електростанціяНа Грибовицькому сміттєзвалищі запрацювала біогазова електростанція Фото: city-adm.lviv.ua/Роман Балук

Біогазова електростанція побудована в межах спільного проєкту НАК «Нафтогаз України» та групи компаній Clear Energy. Понад 800 тис. куб. м газу на рік та «зелена» енергія близько 735 сімей – такий очікується результат роботи біогазової електростанції за підрахунками НАК «Нафтогаз України».

«Завдяки побудованій тут біогазовій електростанції, 38 гектарів сміттєвого полігону, який викидає мільйони кубометрів шкідливого звалищного газу, стануть джерелом енергії для навколишніх домогосподарств. За нашими підрахунками, завдяки цьому об’єкту в атмосферу не потрапить понад 2 мільйони м куб. метану, який в 30 разів сильніше шкодить клімату, ніж вуглекислий газ», — зазначив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Як це працює

На Грибовицькому сміттєзвалищі запрацювала біогазова електростанціяНа Грибовицькому сміттєзвалищі запрацювала біогазова електростанція Фото: city-adm.lviv.ua/Роман Балук

На станції встановлено австрійське обладнання Jenbacher, яке використовується в біогазових проектах по всій Європі.

Так, звалищний газ формується під час анаеробного (без доступу повітря) розкладу органічних решток відходів (залишки їжі, листя, гілки й т.д.). Технологія дегазації на звалищах не тільки знижує викиди метану, а й знижує пов'язані з цим викиди летючих органічних сполук (ЛОС) та інших забруднювачів повітря, усуває неприємні запахи .

Збір біогазу здійснюються за допомогою свердловин, які рівномірно розташовані по тілу полігона, та системи збору поверхневих газів. Наразі на цьому полігоні пробурено 29 вертикальних та 4 горизонтальних свердловини. Свердловини розташовані вертикально на глибину 12,5 метрів. Від кожної свердловини йде трубопровід (шлейф) до газозбірного пункту. Від газозбірних пунктів за допомогою трубопроводів (магістраль) біогаз транспортуєтеся до електрогенераторної установки (ЕГУ). Газ спалюється в двигуні, який обертає електричний генератор. Утворена електроенергія передається в мережу за допомогою комплектної трансформаторної підстанції.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах