Біля «Буковеля» хочуть збудувати ще два величезні курорти

Біля «Буковеля» хочуть збудувати ще два величезні курорти.

Біля «Буковеля» хочуть збудувати ще два величезні курорти. Фото: hotel-buk.com.

Транспорт та інфраструктура
23 лютого 16:55

Біля «Буковеля» планують збудувати ще два масштабні курорти. Зробити це хочуть аласники «Буковеля». Два нові курорти у Карпатах (у Івано-Франківській і Закарпатській областях) будуть розташовані поруч із «Буковелем» та стануть фактично його продовженням. 

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Як пише Zaxid.net, йдеться про будівництво двох курортів «Бистриця» та «Турбат», що будуть розташовані поруч із «Буковелем» та анонсованим ще у 2016 році курортом «Свидовець», справа щодо будівництва якого перебуває в суді.
 
Зокрема, у 2021 році ТОВ «Буковель» звернулося до Поляницької сільради у Івано-Франківській області за розроблення детального плану території в селі Бистриця для будівництва курорту. У грудні 2022 року сільрада дозволила виконкому розробити проект внесення змін до генеральних планів Бистриці та Поляниці для будівництва нового рекреаційного комплексу.

Крім цього, Усть-Чорнянська селищна рада на Закарпатті на звернення ТОВ «Буковель» також дозволила місцевому виконкому розробити проект внесення змін до генерального плану села Лопухів для будівництва нового курорту.

Активісти зазначають, що загалом нові курорти мають займати 1400 гектарів та розраховані на 25 тисяч відвідувачів одночасно. На курортах планують збудувати понад 200 кілометрів лижних трас та 28 підйомників. Під час будівництва, зазначають екоактивісти, знищать чи пошкодять близько 3 тисячі гектарів лісів, лук та річок.

Плану будівництва нових курортів у Карпатах.Плану будівництва нових курортів у Карпатах. Фото: zaxid.net.

«За наявними картами, забудова, лижні траси та підйомники пройдуть по заповідних територіях, оселищах численних червонокнижних рослин та тварин, унікальних гірських озерах Свидовця і так далі», – йдеться в повідомленні Free Svydovets. 

Зазначимо, що у 2016 році стало відомо, що власники «Буковелю» планують збудувати поруч новий гірськолижний курорт «Свидовець», що мав бути втричі більший за сам «Буковель». На території гірського масиву планувати побудувати 60 готелів, 120 ресторанів, а також фітнес-центри, магазини, банки, багаторівневі парковки для автомобілів та навіть приватний аеродром.

Проти будівництва мега-курорту виступили екологи, природоохоронці та місцеві мешканці. Зараз ця справа перебуває в суді після того, як у 2021 році Верховний суд скасував рішення попередніх інстанцій стосовно будівництва гірськолижного курорту на Свидовці та відправив справу на повторний розгляд до Закарпатського окружного адміністративного суду. 

«Буковель» – найбільший гірськолижний курорт України, який частково перебуває у державній власності. 

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах