З 1 квітня цього року Національна служба здоров’я України припиняє фінансування закладам первинної медичної допомоги пацієнтів, які досі не обрали сімейного лікаря і не підписали з ним декларацію. Про це VG Львів повідомили у прес-службі Львівської міськради.
"До 1 квітня держава оплачувала медичні послуги для всіх пацієнтів. Для тих, які не підписали декларацій, держава оплачувала послуги за територіальним принципом, і це були так звані "червоні списки" пацієнтів. Саме за цими "червоними списками" за кожного пацієнта медичному закладу платили 120 гривень в рік", — пояснив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.
Пацієнтів, які не обрали сімейного лікаря і не підписали декларацію, держава не фінансуватиме
Від 1 квітня 2019 року, в рамках реформи, планується припинити оплату медичних послуг тим пацієнтам, які не обрали сімейного лікаря і не підписали з ним декларацію. Для мешканця підписана декларація є гарантією того, що він отримає якісну безкоштовну первинну допомогу лікаря, якому довіряє. А лікар зможе отримати більшу заробітну плату, ніж він отримував до цього.
Зокрема, невідкладна допомога, як і раніше, надаватиметься усім, хто її потребуватиме, безвідмовно.
Підписати декларацію із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром можна будь-коли — цей процес не має кінцевої дати. Лікаря можна обрати в будь-якому медичному закладі, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації, однак цей заклад має бути підключеним до системи "Електронний здоров’я".
Зокрема, підписуючи декларацію з лікарем львів’янам слід уточнити, хто саме буде оплачувати дорогу сімейного лікаря додому.
Загалом у Львові декларацію з лікарем підписали 595 тисяч мешканців — це 78,5% від приписного населення міста.
ДИВИСЬ ЩЕ:
Не виходячи з дому: наявність безкоштовних ліків у лікарнях можна перевірити онлайн
Не переплачуй: у МОЗ оновили перелік "Доступних ліків"
На площі Ринок встановлять цілодобовий дефібрилятор: як скористатися
Читайте всі новини на нашій сторінці в та в
Підписуйтеся на нас в