Дні хорватської культури у Львові: програма заходів

Дні хорватської культури у Львові: програма заходів

Фото з сайту pradatravel.ua

Упродовж трьох днів, із 1 до 3 травня, у Львові проходитиме фестиваль "Meditarraneo. Дні Хорватської культури", що познайомить львів’ян і гостей міста з мистецтвом, культурою, національною кухнею, музикою, кіно та туристичним потенціалом Хорватії.

До участі у фестивалі запрошено близько 30 хорватських митців – серед яких художники, кухарі, письменники та гурт "Tovarecа muzikа", а також 3 ансамблі ЛНУ ім. Івана Франка, передає tvoemisto.tv.

Урочисте відкриття відбудеться 1 травня о 19:00 годині на майданчику Музею ідей. Щодня з 16:00 години хорватські кухарі готуватимуть національні страви Далмації за традиційним способом "з пеки". Також будуть представлені традиційні напої Хорватії.

В галереї Музею ідей 1 травня відкриється одразу 3 виставки – скульптури з оливкового дерева Вінка Каймака, фотографії Задарської жупанії (група фотографів)  та графіка Маріани Якеліч.

Родзинкою програми, за словами організаторів, будуть виступи гурту "Tovarecа muzikа" – хлопці з острова Дугі оток в народних строях з 1 до 3 травня рушатимуть у місто, сурмлячи у ріг вола, акомпануючи собі старими прасками, наповненими металом. Острів’яни здавна використовували ріг вола у своєму побуті, зокрема, як засіб зв’язку на морі, а також вірили, що такі звуки оберігають їх від нещастя. Ці давні традиції гурт відроджує ще з 1959 року.

Окрім мистецтва, кухні, музики гості фестивалю зможуть познайомитися з туристичним потенціалом Задарського регіону, який представлять туроператори Задарської жупанії на майданчику Музею, а також переглянути документальні фільми про Далмацію, зокрема про селище Салі, звідки походить гурт "Tovarecа muzikа".


Програма фестивалю "Meditarraneo":

П’ятниця, 1 травня. Музей ідей. Літній майданчик (вул Валова, 18А)

16:00  Приготування національних страв Далмації. Туристичний ярмарок.

19:00  Урочисте відкриття фестивалю. Відкриття виставки в галереї Музею: Вінко Каймак, скульптури з оливкового дерева,  Фотомонографії Задарської жупанії, Маріяна Якеліч  “ZD postcards LTD”.

19:00 – 20:00 Виступ Гурту “Tovarecа muzikа”.  Музей ідей - пл. Ринок.

Субота, 2 травня. Музей ідей. Літній майданчик

16:00 Хорватська кухня. Страви з пеки.

16:00 Туристичний ярмарок.

19:00  Документальний фільм “І були Салі на Довгому острові у Хорватії…” .  

Гурт “Tovarecа muzikа”: Шевченківський гай, вул. Валова-пл. Ринок – площа перед Оперним театром.

Неділя, 3 травня. Музей ідей. Літній майданчик

16:00 Хорватська кухня. Туристичний ярмарок. Показ документальних фільмів.

19:00 Вечір хорватської пісні. Хорватські народні пісні у виконанні народної чоловічої хорової капели “Прометей”, народної капели бандуристок “Зоряниця”, хору народного ансамблю пісні і танцю “Черемош”,  Мірко Семіялач (гітара).

Гурт “Tovarecа muzikа”: вул. Валова  – пл. Ринок – площа перед Оперним театром.

Вхід на усі заходи вільний.

Контакти: bilakhorvatiya@gmail.com, Христина Пітусь (067 9155976, 093 9147230).

Львів у новинах:

Що нового в урбаністичній програмі Львова?

У Львові стартував перший Lviv City Market

Заборона продавати алкоголь у Львові діє лише "наполовину" 

Місце події